U dvorani Krešimira Ćosića se u organizaciji Košarkaškog kluba Voštarnica održao
12. Voštarnica Kup 2016 na kojem je nastupilo 26 ekipa iz Makedonije, Slovačke, Bosne i Hercegovine i Hrvatske sa preko 350 dječaka i djevojčica od 7 do 16 godina starosti te njihovih roditelja koji su bili smješteni po zadarskim smještajnim objektima.

Voštarnica kup je sa 350 usudionika najmnogoljudniji košarkaški turnir u gradu Zadru i održava se po završetku školske godine što je prilika našim malim gostima i njihovim roditeljima da uz igranje košarke uživaju i u našem gradu. Zanimljivo, sve ovo KK Voštarnica uspio je napraviti bez iti jednog sponzora i kune sa strane

Kod djevočica 2003. godište i mlađe najbolje su bile cure iz Dugopolja, kod dječaka rođenih 2006. i mlađih ekipa Škole košarke Zadar, kod dječaka rođenih 2003 i mađih ekipa Adriatica Split te kod kadeta (2000. i mlađi) ekipa Sonika Puntamike.

Medalje i pehare su podjelili istaknuti igrači KK Voštarnice: Ivan Bulić, Jure Dražović i Marin Zrnić.

DJEČACI 2000                                        DJEVOJČICE 2003
SONIK PUNTAMIKA - VOŠTARNICA 28 - 26
                                                          ZADAR - MLADOST  32 - 33
                                                                       
ADRIATIC - DUGOPOLJE 15 - 25
CAZIN BiH - BELIŠĆE 39 - 52
                                                          MLADOST - DUGOPOLJE 29 - 34
SONIK - BELIŠĆE 35 - 29
                                                          ZADAR - DUGOPOLJE    15 - 40
VOŠTARNICA - CAZIN 38 - 21

                                                            ZADAR - ADRIATIC  41-27
                                                            MLADOST - ADRIATIC 38 - 27

VOŠTARNICA - BELIŠĆE 33 - 32
SONIK - CAZIN 71 - 42

 

K O N A Č N I P O R E D A K

1.SONIK PUNTAMIKA 3 -0 6                            1. DUGOPOLJE 3 - 0 6
2. VOŠTARNICA 2 - 1 5                                  2. MLADOST BITOLA 2 - 1 5
3. BELIŠĆE 1 - 2 4                                        3. ZADAR 1 - 2 4
4. CAZIN BiH 0 - 3 3 4                                   4. ADRIATIC SPLIT 0 - 3 - 3

NAJBOLJI IGRAČ: MARKO GARDIJAN SONIK P.
NAJBOLJA IGRAČICA: MARINA PETERKO DUGOPOLJE

DJEČACI 2003
SONIK - ZADAR 21 - 56
PAKOŠTANE - BELIŠĆE 33 - 17
SONIK - MLADOST BITOLA 30 - 40
B.S.C. BRATISLAVA - CAZIN BiH 54 - 23
VOŠTARNICA - BELIŠĆE 33 - 17
MLADOST BITOLA - ZADAR 31 - 30
ADRIATIC SPLIT - PAKOŠTANE 45 - 16
SONIK PUNTAMIKA- B.S.C. BRATISLAVA 28 - 38
ADRIATIC SPLIT - VOŠTARNICA 40 - 18
B.S.C. BRATISLAVA - ZADAR 34 -35


A4 - B 4 (7 i 8 MJESTO) BELIŠĆE - SONIK 15 -42
A3 - B3 ( 5 i 6 MJESTO) PAKOŠTANE - MLADOST 26 - 51
A2 - B 2 ( 3 i 4 MJESTO) VOŠTARNICA - ZADAR 23 - 39
FINALE 2003 ADRIATIC - BRATISLAVA 41 - 28

K O N A Č N I P O R E D A K DJEČACI ROĐ 2003 i ml.

1. ADRIATIC SPLIT
2. B.S.C. BRATISLAVA R. SLOVAČKA
3. ZADAR
4. VOŠTARNICA

5. MLADOST BITOLA R. MAKEDONIJA
6. PAKOŠTANE
7. SONIK PUNTAMIKA
8. BELIŠĆE
9. CAZIN BOSNA I HERCEGOVINA

NAJBOLJI IGRAČ: STIPE BAŠIĆ ADRIATIC ST.

DJEČACI 2006

ZADAR - PAKOŠTANE 72 - 6
PAKOŠTANE - OSIJEK 11 - 17
SONIK - VOŠTARNICA 44 - 9
B.S.C. BRATISLAVA - ZADAR 9 - 57
OSIJEK - CAZIN 17 - 12
MLADOST BITOLA - ADRIATIC DUGOPOLJE 11 - 21
CAZIN BiH - ZADAR 12 - 56
ADRIATIC DUGOPOLJE - SONIK 8 -23
BRATISLAVA - OSIJEK 6 - 15
VOŠTARNICA - MLADOST BITOLA 28 - 23
CAZIN - PAKOŠTANE 25 - 14

A4 - B 4 ( 7 i 8 MJESTO) PAKOŠTANE - MLADOST 21 - 28
A3 - B3 ( 5 i 6 MJESTO) B.S.C. BRATISLAVA - ADRIATIC 19 - 21
A2 - B2 ( 3 i 4 MJESTO) OSIJEK - VOŠTARNICA 20 - 22
FINALE 2006 S O N I K - Z A D A R 16 - 42

K O N A Č N I P O R E D A K

1. ZADAR
2. SONIK PUNTAMIKA
3 VOŠTARNICA

4. OSIJEK
5. ADRIATIC SPLIT
6. B.S.C. BRATISLAVA R. SLOVAČKA
7. MLADOST BITOLA R. MAKEDONIJA
8. PAKOŠTANE
9. CAZIN BOSNA I HERCEGOVINA

NAJBOLJI IGRAČ 2006: ANDRO MIRČETA SONIK P.