Od otvorenja Muzeja antičkog stakla u svibnju 2009. godine kroz Muzej je u prvoj godini prošlo 11.000 posjetitelja, druge godine ta brojka povećala se na gotovo 20.000 tisuća, a podaci za prošlu godinu broje rekordnih 30.000 posjetitelja.
– Čini mi se da je ova godina iznimna, ne samo za Muzej, već i za grad pa bilježimo značajan broj posjeta u travnju i svibnju kada je samo u svibnju kroz Muzej prošlo oko 5.000 posjetitelja, pohvalio se ravnatelj MAS-a dr. Ivo Fadić koji je na čelu te uspješne institucije od njegova osnivanja, 9. lipnja 2006.
Nešto manje od tri godine, nakon osnivanja Muzeja bilo je potrebno da se obnovi palača Cosmacendi, uredi postav te da se otvori jedinstvena institucija u Hrvatskoj pa i u svijetu. U posljednje četiri godine koliko je otvoren za javnost u njemu su organzirana brojna događanja, a u prosjeku su održana i do tri značajna događaja mjesečno te je Muzej gotovo svaki drugi dan u nekom mediju. Ovim podacima Fadić je počeo priču o Muzeju kao gost manifestacije »Večer u knjižari«, u knjižari Verbum kroz koju ga je vodila moderatorica Ines Grbić.
Na upit što zadarski MAS čini posebnim i jedinstvenim u svijetu Fadić je naglasio više toga, ali prvenstveno je to njegova antička staklena građa.
– Još na početku rada počeli smo stvarati jedan novi standard muzeja otvarajući suvenirnicu s vlastitim proizvodima koji su rađeni u jedinstvenoj radionici puhanja stakla. U toj suvenirnici već sad imamo više od 200 vlastitih artikala, a radionica koja je radila samo ljeti sada radi tijekom cijele godine, istaknuo je Fadić naglasivši kako su suvenirnicu MAS-a prepoznali građani i turisti koji ciljano dolaze upravo u MAS. Od stranaca osobit interes pokazuju Amerikanci. Već sada suveniri MAS-a izišli su i na tržište, ali kako Muzej želi zadržati ekskluzivu na taj brend oni se mogu nabaviti ili vidjeti u manjim količinama. Do sada su bili u lošinjskom muzeju, u Zagrebu, u ekskluzivnijim galerijama, a u povodu ulaska Hrvatske u Europsku uniju suveniri će se naći i u zagrebačkim muzejima Muzeju za umjetnost i obrt, Mimari i Arheološkom muzeju. MAS će tom prigodom, također sudjelovati s 20 svojih odabranih eksponata na velikoj izložbi u zagrebačkom Arheološkom muzeju.
Trenutno u MAS-u radi 12 zaposlenika, bez sezonaca. Šestero plaća Ministarstvo, dvoje Grad Zadar i četvero sam Muzej. Prema standardima i uredbama za muzeje ta bi se brojka trebala kretati između 17 i 21 osobe. Ipak čak ni to ne sprječava MAS da nastavlja sa svojim planovima za daljnji razvoj.
– Namjeravamo osnivanje nacionalne udruge za izučavanje stakla, ali i osnivanje Kluba prijatelja muzeja. Ovo ljeto imat ćemo i radionicu puhanja stakla na cijev. Puno je planova i ideja, a sve s jednim ciljem da ne spuštamo ljestvicu koju smo svojim otvorenjem podigli visoko, zaključio je Fadić.