ZADAR– Anonimne pritužbe koje se u posljednje vrijeme u javnosti objavljuju o poslovanju Hotela Zadar nisu nepoznate Upravi te kuće u kojoj kažu znaju i tko je autor koji je krije iza „zaposlenika i malih dioničara”.
Nažalost, autori tih i takvih informacija odgovorni su za štetu koju nanose poslovanju svoje tvrtke i dovele su do toga da je za stotinjak zaposlenika Hotela Zadar prvi put kasnila plaća za veljaču, kazali su financijski direktor Branimir Dević i Leo Pavić, tehnički direktor. – Kredit nam je bio odobren, kada se pojavio napis u Business hr., prenesen iz Zadarskog lista o tome da će se poništiti skupština dioničara na kojoj je prihvaćeno smanjenje temeljenog kapitala društva, ističe direktor Dević. Prijetnje dijela malih dioničara da će poništiti skupštinu također su dezinformacija javnosti zbog „sitnih interesa” pojedinaca, jer su odluke skupštine legalno izglasane, prošle na Trgovačkom sudu i kod Središnje depozitarne agencije bez ikakvih primjedbi, ističu čelni ljudi Hotela Zadar.
– Dok banke nisu provjerile stvarno stanje, isplata već ugovorenog kredita kasnila je skoro dva mjeseca, zbog čega su zaposlenici dobili akontaciju od 2000 kuna, a do kraja mjeseca ostatak plaće. Nije istina da je nama kasnila plaća, jer je novac otišao za plaću radnika riječkog Elektromaterijala koji su dobili svoje plaće nakon nas, tvrdi financijski direktor.
Većinski vlasnik Hotela Zadar Milan Miletić nije na račun intelektualnih usluga Hotelima Zadar izvukao dva milijuna kuna s kojima je, navodno, spriječio blokadu Elektromaterijala. Miletić je u postupku kupnje dionica te riječke tvrtke, napominju njegovi suradnici, pri čemu mu štete dezinformacije o lošem poslovanju u Zadru koje u javnosti šire anonimni izvori.
Financijski direktor Dević pokazao nam je dokumente o pozajmicama koje Miletić daje s vlastitog računa Hotelima Zadar, kao što je svoj novac uplatio na račun MM Savjetovanje za Elektromaterijal. Iz bilance Hotela Zadar tvrtke vidljivo je da MM Savjetovanje nije dobio ni kunu za intelektualne usluge, a kamoli dva milijuna kuna kako to tvrdi „dobro upućeni izvor”.
– U prošloj godini smo te usluge platili manje od pola milijuna kuna, ukazuje Dević, i to tvrtkama koje održavaju računalni sustav, odvjetničke usluge, procjenu imovina te izradu idejnog rješenje za obnovu hotela Zagreb.
– Od arhitektonske tvrtke Forvm AB naručili smo i izradu cjelokupne projektne dokumentacije kako bi dobili i građevinsku dozvolu, navodi tehnički direktor Pavić.
Nekadašnji hotel Beograd sto posto je iznajmljen i to državnim službama i tvrtkama, Ministarstvu mora, ali i poznatoj japanskoj tvrtki Azalea na više godina i od najamnine imaju stalan prihod.