Grad Zadar u sljedeće dvije godine planira potrošiti 160.000 kuna za uklanjanje ruševina koje ugrožavaju sigurnost i zdravlje stanara okolnih objekata. Riječ je o značajno manjem iznosu od onog koji je bio izdvajan prošlih godina (obično 300.000 kuna godišnje), vjerojatno i zbog činjenice da su oni najopasniji i najgori objekti već uklonjeni.
U uputi ponuđačima Grad navodi kako se uklanjanju može pristupiti tek po potpunom ispražnjivanju od ljudi, opreme, namještaja i odspajanjem svih priključnih vodova. Odspajanje se vrši na način da se blindiraju svi dovodi u kontrolnim šahtovima, glavnim napojnim vodovima uključivo sav spojni i pričvrsni materijal. Lokacija rušenja smatra se ugroženim područjem i mora biti zaštićena i osigurana od pristupa nezaposlenih osoba.
Rušenje građevina, koje su u neposrednoj blizini susjednih objekata koje se ne uklanjaju, mora biti izvedeno kombinacijom strojnog i ručnog uklanjanja uz povećan oprez. Sve radove izvođač je dužan izvesti na siguran način tako da ne ugrozi ljude ni objekte.
Tijekom izvođenja radova izvođač je dužan o vlastitom trošku držati radilište u urednom stanju, a tijekom dana privremeno zauzete prometne površine detaljno očistiti i nakon radnog vremena vratiti u funkciju.