Danas u 20 sati u crkvi sv. Donata na programu je završna izložba projekta “Dolazak u baštinu” “Povijest, mjesto i sjećanje” i “Storytelling”.
Organizator je Sveučilište u Zadru, Odjel za izobrazbu učitelja i odgojitelja.
Za vrijeme trajanja radionice umjetnici na svoj osebujan način stvaraju radove kojima nastoje spojiti različite razine povijesti, mjesta i sjećanja. Radove predstavljaju publici u Sv. Donatu, na završnoj izložbi projekta.
(Henry Jesionka, Candace Goodrich, Gintautas Mazeikis, Hermann Glettler, Saša Živković)
Nadovezujući se na temu Povijesti, mjesta i sjećanja, umjetnici Storytelling-a svojim radom nastoje ispričati priču i podsjetiti na izgubljeno umijeće pripovijedanja.
(Luise Kloos, Philip Babot)
Gintautas Mazeikis – instalacija/performance
Hermann Glettler – instalacija
Philip Babot – performance
Henry Jesionka rođen je u Kanadi, a živi i radi u Americi i Europi. Nagrađivani je profesor filmske i vizualne umjetnosti te multidisciplinarni umjetnik koji najviše radi u medijima filma, videa, instalacije i performance-a. U svojem radu često prelazi granicu između znanosti i umjetnosti.
Candace Goodrich američka je slikarica i multimedijalna umjetnica koja je Likovnu akademiju završila u New Yorku 2007. godine. Uz svoj osobni umjetnički rad, trenutno obavlja i posao ravnatelja Art-in-residence projekta One-sided-story koji će se odvijati u Leipzigu od svibnja 2012. do travnja 2013. godine.
Luise Kloos austrijska je umjetnica koja je Likovnu akademiju završila u Beču 1994. godine. Godinu potom osniva udrugu za vizualnu umjetnost Next. Od 2002. godine članica je Grupe 77, a od 2003. član je Europskog parlamenta kulture. Stvara u mediju slikarstva, crteža, grafike, instalacije i interaktivnog performansa, a osim umjetničkog rada održava predavanja i umjetničke radionice.
Saša Živković konceptualni je umjetnik rođen u Koprivnici. Diplomirao na ALU u Zagrebu gdje je 2008. upisao i doktorat. Izlagao na više samostalnih i grupnih izložbi. Živi i radi na relaciji Zagreb, Gospić, Križevci.
Gintautas Mazeikis – instalacija/performance
Gintautas Mazeikis litvanski je kulturni antropolog, teoretičar i doktor filozofije. Jedan je od najutjecajnijih filozofa mlađe generacije. Ravnatelj je Odjela Sociološke i političke teorije na fakultetu političkih znanosti u Kaunasu. Neka od područja Mazeikisovog proučavanja su umjetnička kritika, kritika simboličkog i metaforičkog pristupa mišljenju, teorije propagande, povijest renesanse i filozofije okultnog te suvremeni oblici umjetnosti.
Hermann Glettler – instalacija
Hermann Glettler je povjesničar umjetnosti, kolekcionar, umjetnik i svećenik. Već dugi niz godina vodi župu Sv. Andrije u Grazu u Austriji, u kojoj je kao kustos kustos realizirao više projekta u medijima suvremenih umjetnosti. Uz same intervencije u crkvi i van nje otac Hermann organizira predavanja, prezentacije i produkciju umjetničkih radova. Sav njegov rad naslanja se na vezu između katoličke crkve i likovnih umjetnosti koja je trajala stoljećima i bila potpuno suprotna tradicionalno nepromjenjivoj bizantskoj estetici ili asketsko ikonoklastičkim protestantskim postulatima.
Philip Babot – performance
Philip Babot je umjetnik performance-a i instalacije iz Cardiffa u Walesu. U svojoj umjetnosti istražuje shvaćanje Zen-a između rođenja i smrti. Preko dvadeset godina svoj umjetnički rad provodi i postavlja cijelom Europom, sjevernom Amerikom i dalekim Istokom. Trenutno vrši istraživanje za svoj doktorski rad na temu Šamanizma i performance-a u suvremenoj umjetnosti.
Projekt Dolazak u baštinu tematizira nasljeđe prvog hrvatskog romana Planine u kontekstu postmoderne umjetničke teorije i prakse. Tema šeste radionice projekta odnos između povijesti, prostora u kojem ona nastaje i sjećanja.