Turisti su u Gradu već mjesec dana, a iz Odjela za komunalne djelatnosti baš su se ovih dana sjetili da Zadrani cijelu godinu hodaju po rasklimanim kamenim pločama. Treba ih popraviti – hoće li to uspjeti interventnoj jedinici Stipčevića, vidjet će se na najužem dijelu Kalelarge – tamo gdje blistaju majstorski postavljene kamene ploče lavdarskog kamena. Ovo što rade iz Grada Zadra samo je krpanje i to loše.
Muraj je pretvoren u šetnicu prije skoro četiri godine. Postavljene klupe od tada su izložene suncu i vremenskim prilikama. I nema tog drveta na kojem neće ostaviti trag ako se uredno ne održava. Najbolji primjer tome je drvena klavijatura uz morskih orgulja koja se raspala zbog neodržavanja, mada je arhitekt Nikola Bašić za to drvo uvezeno iz Argentine govorio kako ga ne treba piturati.
Ništa bolja situacija nije ni na klupama na Forumu, koje su s jedne strane ne održavaju, a na drugoj su uz šetnicu, uništene bojom koja nije bila originalna. To su poslovi i priprema sezone kroz komunalne zahvate koji nažalost izostaju jer u gradskoj upravi ih očito ne vide kao građani kojima je stalo do te urbane urednosti. Ona je odraz standarda jednog grada za koji nisu potrebne nikakve “mjere i aktivnosti” jer bi to gradskoj vlasti i poduzećima trebala biti obaveza i smisao postojanja
Da Grad Zadar već godinama glumi turistički grad, dokaz je jedan od najstupidnijih dokumenta koji se zove mjere i aktivnosti za pripremu turističke sezone. Radi se o „copypaste“ dokumentu u kojem se može među 65 mjera pronaći jedna poput ove:
Izraditi Dvogodišnje izvješće o provedbi Akcijskog plana energetski i klimatski održivog razvitka Grada (SECAP) . Forme radi je mjera koja glasi: osigurati nesmetano odvijanje prometa posebice kada se na području grada Zadra nalazi veći broj turista.
U situaciji u kojoj je Zadar raskopan pune tri godine, ovakva mjera zvuči kao groteska, dok se domaćima poručuje da budu strpljivi. Vrhunac je sanacija deponije Diklo, a rok kontinuirano u mjerama koje potpisuje gradonačelnik Branko Dukić.