Nekad najveća marina na Jadranu, ona koju je svojedobno izgradio SAS Stanislava Antića, vodi se pod dvije tvrtke – jedna je društvo Marina Dalmacija d.o.o., a drugo je sam SAS.
Transformacijom vlasništva nakon Antićeve ere, u marina koja svoje sjedište ima na adresi u Sukošanu, obogatila je nautički portfelj turske Dogus grupacije, da bi je 2020. godine prodali kao i cijeli lanac marina.
Od tada je Marina Dalmacija u 100%-tnom vlasništvu je društva Venilia Investments S.à r.l., Luksemburg, a krajnji je vlasnik CVC Capital Partners, također sa sjedištem u Luksemburgu.
Da je marina Dalmacija u vlasništvu fonda s međunarodnim kapitalom, potvrđuje i struktura osoba koje su ovlaštene za zastupanje. Uz Josipa Družijanića iz Splita, ostali članovi petorke su iz Grčke, Poljske, Turske te Velike Britanije.

Nakon što su Turci izgradili dva reprezentativna objekta u samoj marini, novi vlasnici su napravili sanaciju gatova te bili nositelji investicije supermarketa Plodine koji je otvoren ove sezone.
U pokušaju da od njih dobijemo informaciju o planovima širenja koje im omogućava aktualni Županijski prostorni plan, nismo uspjeli. Ni u općini Bibinje nemaju komunikaciju s novim menadžmentom, za razliku od prethodnog koji je surađivao sa zajednicom.
Jedini izvor informacija je revizorski izvještaj o poslovanju za prošlu godinu koju su završili s neto dobiti od gotovo 1,5 milijuna eura. Prihodi u 2023. godini su im iznosili nešto više od 13 milijuna eura, a najveća zarada je od najma vezova u iznosu od 10 milijuna eura, što čini 76% ukupnih prihoda, navodi se u izvještaju.

Marina Dalmacija lani je imala 74 zaposlenika. Od vremena Turska postali su vlasnici marine Borik koju su ovi uredili i nadogradili. Mnogi se i danas pitaju zbog čega su Turci prodali te dvije marine kao i onu koju su izgradili u Šibeniku.
Podatak koji osigurava novu, moguću promjenu vlasništva nad tom marinom, sigurna je koncesija.
Prema postojećem Ugovoru o koncesiji pomorskog dobra iz 1998. godine i njegovom aneksu potpisanom 2010. godine, Društvo je ovlašteno raspolagati ukupnom površinom od 342.757 kvadratnih metara zemljišta i 361.008 kvadratnih metara morske površine do 2048. godine.

Foto: D- marin
Jadna ex naj veća Marina na Mediteranu zaradila malo više od 3 x od jadnog čemernog Vitrenjaka
do se skrivaju yahte
“Prema postojećem Ugovoru o koncesiji pomorskog dobra iz 1998. godine i njegovom aneksu potpisanom 2010. godine, Društvo je ovlašteno raspolagati ukupnom površinom od 342.757 kvadratnih metara zemljišta i 361.008 kvadratnih metara morske površine do 2048. godine.”
Koliko plaćaju općini, državi. županiji za koncesiju ? Pravi n ovinar bi i taj špodatak objavija, ali podguzne HDZ-ove muhe od novinara ne smu to objaviti…da se ne bi vidilo da za kikiriki raspolažu ogromnom površinom, što na kopnu, što na moru.
Jedino pitanje, ko je nju prodao? Za koliko novca? Što imaju reći načelnici Bibinja i Sukošana? Zašto nisu građani dobili dionice? Ufuf Marina Zlatna Luka sad D-marin. Svačija a nićija…ko je tu sve umoćio prstiće? Od lokalnih do državnih političara treba postaviti ozbiljna pitanja i dati odgovore.
Pitaj Škifića … on je bia direktor kad se SAS rasprodava …. i marina, kad je triba ispuniti imovinsku karticu da je otkaz na misto ravnatelkja lučke uprave. Ea.
Da, slažem se, ali to bi važilo za ozbiljno društvo i ozbiljnu državu, btw u kojoj do ove pljačke ne bi ni moglo doći, ovako su sudbinu marine iskrojili tehno yu menadžer, ocvali komunistički diplomat i slični besprizorni udbo mafijaški poslijeratni ološ
Svi vi Zadarski političari da živite 300 godina Pok.Stanislavu Antiću ni do koljena niste dorasli.Samo ste jedno zaboravili da Bog sudi kad tada.Polako ali sigurno.Najgore je kad kradeš imaš novca a nasmiješ ga trošiti.
AMEN !
Triba je dati u žlu na upravljanje
Iz 50 zemalja na kraju na jedan konto hihi
Eksperti u krađi, zamagljivanju, offšoriranju …aaaa di je ono kad je pola bilo na adresi Gaženička bb
Sto sad nije naj veca na jadranu,
Jedna u Italiji je veca.