U ponedjeljak je nastavak sjednice Gradskog vijeća Zadra koja je prekinuta 26. ožujka na početku dnevnog reda jer ostala bez kvoruma.
Predsjednik Gradskog vijeća Marko Vučetić namjerno je odredio nastavak nakon izbora kako se govornica Vijećnice ne bi koristila za predizbornu pozornicu. Sada će, kaže, imati prilike čestitati gradskim vijećnicima koji su izabrani za saborske zastupnike SDP-ovoj Ireni Dragić i Damiru Biloglavu iz Domovinskog pokreta.
Pitanje je hoće li SDP-ovi vijećnici doći na sjednicu koju su je demonstrativno napustili nakon što je potpredsjednik GV, Bruno Milin udaljio sa sjednice predsjednika kluba Daneila Radetu.
- S datumom održavanja sjednice složio se klub HDZ-a, Klub vijećnika s liste Enia Meštrovića. Nezavisni Damir Dado Burčul je rekao da neće doći jer da je prevelik razmak u odnosu na prošlu sjednicu, kazao je Vučetić.
I Burčul je nakon Aktualnog sata otišao, nezadovoljan što mu gradonačelnik na pitanje zbog čega je smijenio Denisa Karlovića, odgovorio frazom kako je “izgubio njegovo povjerenje”. Dukić je nakon toga otišao iz Vijećnice koju je zbog toga napustio i vijećnik Burčul. Klub vijećnika Akcije mladih nije se izjasnio o dolasku na nastavak sjednice Gradskog vijeća.
Iz dnevnog reda te sjednice skinute su točke o donošenju proračuna za 2024. godinu, čime on postaje sudsko pitanje utvrđivanja zakonitosti. Kao takvog su ga izglasali vijećnici HDZ-a i NL Enia Meštrovića, da bi ga Dukićevi proglasili nezakonitim.
Vijećnici će u nastavku sjednice raspravljati o 15 točaka dnevnog reda koji će, kako je najavljeno iz gradske uprave, biti obogaćen s točkama o nerazvrstanim cestama. Grad Zadar trebao bi dobiti četverogodišnji plan upravljanja pomorskim dobrom s kojim se prema za zakonu kasni, ali to je uobičajena pojava primjene zakonitosti na razini državne pa tako i lokalne vlasti.
Ironija ali samostalnija je hrvatska bila u jugi nego u ovoj uniji
Sdp je izišao iz sabornice 1990 kad je trebalo glasati za samostalnu Hrvatsku
Sdp je oružije TO predao svojim drugovima u kasarne ,aktivno su čuvali Yugoslaviju.Ovo su činjenice.
E i, što nisi uzeo pušku u ruke i Iša na njih, a ne si u konobi ispod pancete sidija
A ko nebi, spasia bi se da se juga vrati a ne ova zalost
Ironija ali samostalnija je hrvatska bila u jugi nego u ovoj uniji
Vratili se Šeparović ,Butković i Bačić ,bezubice,
Sa konzultacija s kravom.
Krava se da oprostite…..ISKENJALA
Fuj…..smrdi…
Od kad Ustavni Sud održava Pressice?
Lude Države……
V L A S T – P R I P A D A – N A R O D U
Samo nob
Da,bio je DRŽAVNI UDAR kad su hadezeovci isprovocirali u saboru treće zemlje koje su u ratnom sukobu,i kad je hrvatskim građanima doletjela avio-bomba u metropolu s namjerom da ih pobije. Ministar obrane nije podnio ostavku jer se čekalo da samo pobije dvoje nevinih ljudi u lovu na ljude koji su išli zaraditi za kruh.
Zakoni su pokrojeni i zakrpe postavljene kako bi hadezenjare mogle dugoročno i vječno biti u fotelji,privatizirati institucije i vlast.
Zato je tu narod da prekine takav zakon i raspara takav papir.
Sve institucije u zemlji su otete od Hadezenjara
Uključujući i Ustavni Sud
Ustav Don Sove kuma Don Daria
:):):):):):):):):):):):):):)
Zašto Kalmeti u kampanji nije svirala pjesma
BJEŽI BOŽO.
Ima milijunske preglede.mislim da bi to trebao
svirati sudac Šeparović za kraj.
Oporba (ili kako vas don dario naziva “hohštapleri”) nadam se da dok ste živi neće te podržati proračun zločinačke.
Ne želimo da nam više avio-bombe doljeću
Na Glavni Grad.
A fotelja ustavnih sudaca nas ne zanima.
Tehnička vlada mora promijeniti zakon.
Ustav je papir.
A papirom se briše guzica.
Narod mijenja zakon i donosi pravdu.
Nespojivo je da kriminalna organizacija može biti i na optuženičkoj klupi i na listi
Dakle u hrvatskoj će biti sve spojivo upravo jer je spojivo.
Sudac Šeparović nastupao je kao član Hdz ,na njihovoj platnoj listi.
Smeta li mu što je Pravomočno osuđena stranka sudjelovala na izborima a ne može izvaditi potvrdu o nekažnjavanju.
Smeta li mu što je Kalmeta kojem se paralelno sudi a on predstavlja HDZ,na izborima,
Dal zna nešto o tome,
Ma dajte najte…
Ovo je farsa i groteska…
Slučajna Država
Čobanska Palanka
Hadezenjara
Isa rade malo kod svojih u RS ili vozi autobus sa turistima?
Bitno da radi, da ne pljačka…