HGSS Zadar izvijestio je o nesreći u Anića kuku u smjeru Mosoraški. Nakon uspostave poziva s osobama u stijeni, saznali su da se radi o padu penjača u 4. dužini smjera prilikom kojeg je došlo do pada kamena na osobu koja je od udara kamena zadobila teže tjelesne ozljede.
– Kreće se s okupljanjem u stanici u Zadru te se u isto vrijeme poziva i helikopter s dežurnim letačima spašavateljima iz zračne baze Divulje.
Nakon prikupljanja svih informacija u stanici i dogovora, prve dvije ekipe kreću odmah iz stanice prema kanjonu Nacionalnog parka Paklenica, zbog saznanja da postoji vjerojatnost da će zbog morfologije stijene i samog mjesta nesreće akcija potrajati.

Dolaskom u kanjon dogovara se plan izvedbe akcije i kreće prema vrhu Anića kuka, dok iz Zadra kreće još jedna ekipa prema Paklenici. U to vrijeme stiže i helikopter, no nakon većeg broja preleta helikopter staje na helidrom u Starigradu jer meteo uvjeti u tom trenu u kanjonu ne dozvoljavaju podizanje unesrećene osobe.
Dolaskom na vrh, ekipa uzima opremu iz logističke kutije i kreće prema izlazu Mosoraškog smjera. Nakon pripreme opreme i ljudi, na vrhu se odrađuje zadnji dogovor i spašavatelji kreću s pripremom spuštanja ljudi i nosila u stijenu.

Nakon spuštanja nosila s unesrećenim u podnožje stijene Anića kuka u 21:40, preuzima ga ekipa za transport prema kanjonu. Unesrećena osoba predana je timu HMP u 22:35 koja ga odvozi na daljnju skrb u OB Zadar.
Timovi u stijeni izvlače opremu i spuštaju se zajedno s penjačkim partnerom unesrećene osobe. Akcija završava povratkom svih spašavatelja iz stijene. U akciji je sudjelovalo 13 spašavatelja iz HGSS Stanice Zadar, jedan iz Stanice Samobor te dvoje spašavatelja iz GSS-a Srbije, priopćili su zadarski HGSS-ovci.
