Pojaviti se u Art magazinu Kontura nije samo pitanje intelektualnog prestiža već i obaveza da oni koji znaju i autoriteti su u određenim. Uz stalnog suradnika, povjesničara umjetnosti, sveučilišnog profesora u mirovini te vječnog likovnog kritičara dr. sv Vinka Srhoja, Kontura je ugostila sveučilišnog profesora filozofije Marka Vučetića na temu broja čiji je izbor obrazložila urednica Nevenka Šarčević. Sam Vučetić je ustvrdio kako je kič odsutnost bilo kakve kritičnosti.
Bilo je puno motiva da sam ovoga puta za temu broja odabrala Kič i umjetnost – kao strategija, inspiracija ili laž. O njoj sam razgovarala s Markom Vučetićem, Jagorom Bučanom, Verom Ćuže Abramović i s Feđom Gavrilovićem. Motiviran temom, Vinko Srhoj napisao je esej o odnosu originala i kopije. A na temu kiča, nadovezat ćemo se i u sljedećem broju, i opet je nećemo iscrpiti. Kao revni pratitelj Venecijanskog bijenala Vinko Srhoj napisao je i osvrt na ovogodišnju smotru, napisala je u uvodniku urednica Konture. Srhoj je u svojoj kritici tog velikog likovnog događaja bio otvoren i bespoštedan što govori i sam naslov.
U ovom broju je gostovao još jedan intelektualaca i veliki stručnjak zadarske, provenijencije – Branko Francesshi koji se nije libio ratovati s vodstvom Hrvatske akademije za znanost i umjetnost. Kao ravnatelj Nacionalnog muzeja za modernu umjetnost on je bio taj koji je osigurao izložbenu djelatnost u Providurovoj palači gdje je na dvije godine ustupljeno najveće likovnog blaga Hrvatske.
U objavu Anite Kojundžić Smolčić razmatra se likovna kritika Branka Franceshija koji sebe, kako je istaknula autorica, predstavlja prvenstveno kao kustosa.