Na mjesto nekadašnjeg SAS Strojogradnje kojeg je kao tvornicu specijalnih alatnih strojeva stvorio Stanislav Antić izgradit će se neboderi sa 300 stanova na površini od četiri hektara. Time će pasti zadnji bastion zadarske industrijske prošlosti na čijim se temeljima firmi koje su završile u stečaju razvija već više od dva desetljeća stanogradnja. Na prostoru nekadašnjeg Bagata podignuto je 15 stambenih zgrada, a iz Prostornog plana je izbačena obaveza izrade Urbanističkog plana uređenja. To je omogućilo investitoru – Sigmi da svaki metar iskorišten za skupi kvadrat umjesto zelenila i parkirnih mjesta te zajedničkih sadržaja. Gnjev javnosti kao i samih stanara Grad je pokušava kompenzirati kupnjom terena na kojem će jednog dana podići park.
Obaveza izreda urbanističkog plana za područje SAS-a, uvrštena je u izmjene Prostornog plana Grada Zadra iz 2016. godine, dok je obaveza izrada UPU za Bagat, izbačena iz posljednjih izmjena Plana 2019. godine. I taj plan je već u izradi, kažu dobro upućeni. Kao što se zna da je teren SAS-a prodan OTP banci, tvrdeći kako je ugovor između slovenske tvrtke RICO i OTP banke potpisan u Budimpešti. Kao nadzornici SAS-a upisani su Jozo Draga, Janez Škrabec i Leopold Tradan, a kao vlasnik je upisana njihova firma registrirana u Lihtenštajnu.
Zbog čega SAS još postoji? Kako bi se ispunili rokovi ugovora o najmu prostora i nešto zaradilo dok se papirnato ne posloži velika investicija u stanogradnju. Neki kažu kako neće biti lako fizičko rušenje SAS-a Čvrsta je to gradnja. Radilo se u zlatno doba, a izvođač je bio zadarski Jadran kojem je to bio ponos, e ne posao poput današnjeg koji se obavlja po principu “drži vodu dok majstori odu”. Grgo Peronja koji je bio zamjenik šefa gradilišta, vrhunskog diplomiranog inženjera Lenka Škibole, svojedobno je spominjao koliko je vremena proveo u nadzoru krova na kojem su se ugrađivale keramičke pločice. Jedinstven je to krov, ističe danas umirovljeni dipl. ing. građevine Peronja i dodaje kako se rok gradnje morao izvršiti.
I na kraju, zadnji spomen zadarskog bio je u imenu dipl. inženjera Tonka Šarića. On je do svibanja 2024. godine bio direktor SAS-a u termalnoj fazi koja traje od 2020. godine.
Financijski izvještaj o poslovanju potpisuje nova direktorica iz Slovenije Urška Piber. U njemu je SAS Strojogradnja, u kojem se odavno ne proizvodi, knjigovodstveno završio s dobiti od 1,8 milijuna eura , dok akumulirani gubitak nekad slavnog SAS-am iznosi 26,2 milijuna eura.
Temeljni kapital SAS-a upisan je na iznos od 17.552.817,04 eura.