Policijski službenici Policijske postaje Benkovac-Obrovac dovršili su kriminalističko istraživanje nad 44-godišnjim hrvatskim državljaninom zbog sumnje u kaznena djela krađe.
Njega se sumnjiči da je 7. studenog 2024.godine na obrovačkom području, s ciljem stjecanja imovinske koristi i po prethodno smišljenom planu, došao u mjesto Nadvoda, gdje je u prijepodnevnim satima ušao u obiteljsku kuću, odakle je otuđio novac.
Nadalje, kada ga je na izlasku iz kuće zatekla 83-godišnja vlasnica, udaljio se s mjesta događaja lažno se predstavljajući kao osoba koja traži prodavatelje stoke (janjadi) u mjestu, nakon čega je oštećena pregledom imovine primijetila kako joj iz kuće nedostaje novac iz novčanika.
Također ga se sumnjiči da je na isti način 15. rujna u prijepodnevnim satima došao u obiteljsku kuću na području Muškovaca te ispreturao stvari na katu, gdje ga je zatekao 76-godišnji vlasnik kuće, nakon čega se udaljio s lažnim objašnjenjem, a da nije ništa otuđio.
Po dovršetku kriminalističkog istraživanja osumnjičeni 44-godišnjak je predan pritvorskom nadzorniku Policijske uprave zadarske, a kaznena prijava zbog krađa je dostavljena nadležnom državnom odvjetništvu u Zadru.
Edukacija rukovanja oružjem kao u Švicarskoj .
Tamo nema samoranjavanja i pljački.
Pokrasti staricu? Sramota! Odvesti u grad i zavezati na stup sramote na Forumu bar mjesec dana. Njemu je u zatvoru kao u hotelu.
Imaš u hadezeu koji kradu starice, starce, bolesne, umiruće i djecu bolesnu, umirući, pa se ne srame, nego sprdaju sa narodom i nakon što se ulove u pljački , još nam besramno uzmu 50000 eura, sljedećih 6+6 mjeseci
Sramota. Odvesti na goli otok