Odlični gospodarski pokazatelji u Zadarskoj županiji nastavljeni su i u ranoj jeseni 2024. godine. Prema podacima Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje, posljednjeg dana listopada u Zadarskoj županiji evidentirano je 66.317 zaposlenih što je povećanje za 3,5 tisuće (5,6 posto) u odnosu na isti dan godinu ranije.
Odličnim brojkama u listopadu dodatno je potvrđena dosad najbolja godina po pitanju broja zaposlenih, ali i po najmanjem broju nezaposlenih.
„Zadarska županija konstantno bilježi značajan rast gospodarskih aktivnosti što izravno utječe na povećanje zaposlenosti. Trend je vrlo pozitivan, turistička godina je prema svim pokazateljima najbolja do sada i ona će zasigurno dati značajan doprinos ukupnom gospodarskom rastu. Nastavljen je rast izvoza, investicija, ukupnih prihoda i prosječnih plaća. Svi ti rezultati nisu došli slučajno, već su rezultat sinergije nacionalne i lokalne vlasti s gospodarskim sektorom“, istaknuo je župan Božidar Longin podsjetivši kako Zadarska županija u okviru svojih proračunskih mogućnosti provodi niz aktivnosti kojima potiče rast poduzetništva.
„Ulaganje u poduzetnike je ulaganje u budućnost naše županije. Zadarska županija i dalje će im biti partner te ćemo nastaviti s mjerama potpore koje provodimo već niz godina“, najavio je župan podsjetivši na aktualne programe namijenjene poduzetnicima kojim Zadarska županija subvencionira 2 posto kamate kod HBOR-a i poslovnih banaka za poduzetničke kredite do 400 tisuća eura.
Ako zaposlenost promatramo po gradovima i općinama, više od 70 posto radnog stanovništva je raspoređeno u tri najveća grada – Zadru, Biogradu i Benkovcu. Od ukupnog broja zaposlenih u listopadu, njih 40.292 (61,54 posto) radi u sjedištu županije, gradu Zadru. Slijede gradovi Biograd (3.680), Benkovac (3.306), Pag (1.359) i Nin (1.321) te općine Poličnik (1.232), Pakoštane (1.228), Sukošan (1.122), Preko (1.038) i grad Obrovac s 908 zaposlenih osoba.
Svi navedeni podaci potvrđuju činjenicu da je broj zaposlenih u Zadarskoj županiji tijekom posljednjih godina značajno porastao. Primjerice, u odnosu na 2014. godinu taj se broj povećao za 18,5 tisuća (38,5 posto), od čega je samo u posljednje dvije godine zabilježen rast od preko šest tisuća. Dobre brojke zabilježene su i na nacionalnoj razini pa je u RH na dan 30. listopada 2024. zabilježeno 1 724 665 osiguranika. Riječ je o povećanju broja zaposlenih za 3,8 posto u odnosu na isti dan 2023. godine.

Koliko je škurih među ovim brojkama, izvornost
A tek kad nam, ovih dana, stigne nekoliko tisuća “novorođenih” iz Njemačke. To se zove Demografska obnova.
Prodavanje magle.
Zamjena stanovnistva + uhljebizam članova.
Znao sam da će Longin uspiti. Dogodine preko 100 000 zaposlenih.
A di su to zaposleni? Bližu se izbori, pa ih trpate u gradske firme
Molim info. koliki je udio azijata?
Pitajte ih da broje krvna zrnca, i dobro pogledaju boju kože. Bože glupih pitanja na ovom portalu.
To je normalno pitanje,jer odgovor na njega povlači i dokazuje dosta stvari.
Upitaj se zašto ih vraćaju njemci. Njima ne valjaju a na ma će biti dobri? M molim te.
što ti smetaju, zar se možda iz njihove plaće ne plaćaju doprinosi za mirovinsko i zdravstveno, zar oni ne plaćaju iz plaće porez, zar oni ne plate pdv kad kupe nešto u dućanu, zar ne plaćaju najam, da li su uzeli nekom lovu unsprid pa nisu izvršili radove, da li su uzeli robu i nisu platili itd.
Antihrvati i izdajnici klasično prebacuju na rasizam. Ali okrenimo pilu naopako. Domoljub se pita zašto nema domaćih ljudi više u ukupnom broju zaposlenih. Zna se. Ponavljam, izdajnici skreću temu na rasizam, ali to nije poanta.