Nije Španjolska, ali jest Zadarska županija iz koje su otvorili svoj dio puta vjerskog hodočašća kao turistička tura dionice hrvatske i europske mreže Puta sv. Jakova – Camino de Santiago.
Na tom zadarskom dijelu Camina jučer se prohodala dionica od Kožina do Nina. Odazvalo se jako puno građana, uglavnom iz Zadra, te pripadnici županijske vlasti bež župana Božidara Longina. Ekipu je predvodio dožupan Šime Vicković čiji put se još ne zna nakon što ostane bez mjesta dožupana.

Među prvim potvrdu je u Ninu dobio pročelnik Ante Sjauš koji je i potpisnik ovog projekta s kojim su službeno započeli Dani Zadarske županije povodom godišnjice od njenog osnivanja.
Iako je jučer sunce bilo jako, ono koje izaziva proljetni umor, sudionici simboličnog hodočasničkog puta, bili su veseli i energični, sudeći prema fotografijama koje su u velikom broju objavljene na facebook stranici Zadarske županije. Neki su im se pridružili tek u Ninu gdje je došla i direktorica TZ Grada, Iva Bencun, jer će zadarski camino biti dio turističke ponude.























U objavi se navodi:
Od sada možete kročiti stopama hodočasnika kroz netaknute krajolike, slikovita mjesta i bogatu kulturnu baštinu – od Pirovca pa sve do Selina.
Dionica Camino Zadar duga je oko 153 kilometara, a vodi vas kroz srce zadarskog zaleđa, uz more, masline, crkve i priče koje čekaju da ih otkrijete.
Hodnjom brojnih sudionika obilježenom stazom od Kožina do Nina, svetom misom u crkvi sv Anselma, podjelom Compostela i prigodnim programom u kojem je sudjelovao mali talentirani pjevač Leo Rados službeno je otvoren Camino Zadar, ali i Županijski dani.
Za pravu vjernicu GTJ, kao dar s neba.
naročito veliki vjernici zatona i nina … ubili bi čovika , bez da trepnu…
lagati , krasti ….. to im je lajtmotiv života
Takav je na žalost narod kod nas
bljuv…
Više bi posla napravili da ste skupljali smeće do Nina
Nekad si ima staru crikvu za pojti nediljon, sad ima more tih sekti ki u americi.