Na Međunarodni dan materinjeg jezika u Murvici je otvorena je prva Kućica za knjige na prostoru Općine Poličnik i tako se pridružila mreži Malih slobodnih knjižnica Hrvatske.
Otvorenju su prisustvovale Željana Buljat iz Hrvatskog društva za pripovijedanje „Logos“ i Marina Lučić iz Općine Poličnik te učenici od prvog do četvrtog razreda Područne škole Murvica.

Nakon svečanog otvorenja program se nastavio u školi gdje je pripovjedačica i knjižničarka Željana Buljat pripovijedala priču „Najveći dar“ prenoseći poruku o važnosti izgovorene riječi. Pročitala je i slikovnicu „Lisac i mudra kraljevna“ autorice Ivanke Ferenčić Martinčić koju je zajedno s djecom posudila iz Kućice za knjige.

„ Ova predivna inicijativa okupila je kreativnu i vrijednu ekipu iz Strukovne škole Vice Vlatkovića, Škole primijenjene umjetnosti i dizajna Zadar, Općine Poličnik i Hrvatskog društva za pripovijedanje ” Logos” u svrhu promicanja čitanja i ljubavi prema pisanoj riječi. Nadamo se da će Murvičani rado koristiti Kućicu za knjige i uživati u čitanju.“ poručuju iz Hrvatskog društva za pripovijedanje „Logos“.
