Salon mladih kojeg je aktivirala Galerija umjetnina Narodnog muzeja, organizirao je tribinu o položaju umjetnika u Zadru koja je kao najava, na prvu izgledao kao prvoaprilska šala.
Međutim, ispostavilo se po organizaciji, sudionicima i svemu što se čulo da je to želja da nove generacije vrate likovnu umjetnost u Zadar.
Naravno da im zato trebaju uvjeti: izložbeni prostori i mjesta gdje će stvarati – atelieri. Nedostaje im i likovna kritika koja bi ih znala potaknuti ili usmjeriti, ali to je nešto što je, nažalost, izumrlo na ovim prostorima.
Apsurdna je situacija da je Zadar dobio veliki izložbeni prostor u Providurovoj palači koji prijevremenim iseljavanjem izložbe Nacionalnog muzeja moderne umjetnosti – Jadan svijet, zjapi prazan već mjesecima.

Potajice se govorilo o gostovanju izložbe iz kolekcije Marinka Sudca, a onda je došlo do kompromisnog političkog rješenja koje će dati pečat vođenju Narodnog muzeja od strane v.d. ravnateljice Vesne Sabolić.
Ona je izložbu o zadarskom sportu zamijenila s likovnom umjetnošću u novom izložbenom prostoru. To bi trebala biti i izložba za turiste i tako jednim udarcem dvije muhe bez puno novaca, a svrha je politička.
Pitanje svih pitanje jeste zbog čega je fundus Galerije umjetnina i dalje skriven u depou gdje je godinama čekao na izložbeni prostor. Na to pitanje nije odgovor dala ni pročelnica za kulturu Dina Bušić. Naime, Grad je vlasnik dviju plača pa se čekaju politički uvjeti za osnivanje nove gradske ustanove tako što će iz županijskog Narodnog muzeja izdvojiti onaj najbolji dio Galeriju umjetnina i Muzej Grada Zadra.

Na facebooku Narodnog muzeja objavljena je osvrt sa zahvalama sudionicima panel rasprava “Zadarska situacija – izazov i perspektiva”, a očekuje se i zaključci koje će obznaniti Ivana Hanaček, povjesničarka umjetnosti, istraživačica i kustosica te doktorandica na Odjelu za povijest umjetnosti Sveučilišta u Zadru
Panelisti su bili Marija Ančić, Ana Jagić, Dragan Jelavić, Ana Kolega i Josip Zanki. Oni su podijelili svoja iskustva, istaknuli izazove s kojima se suočavaju te ponudili konkretna rješenja za oživljavanje naše umjetničke scene. Veliko hvala Ivani Hanaček na izvrsnoj moderaciji, a zahvaljujemo i publici na aktivnom sudjelovanju koje je raspravi dalo dodatnu snagu.

Zajedno gradimo budućnost zadarske umjetnosti – uz suradnju, podršku i inovativne ideje, poručili su organizatori događanja koji je ozbiljno pokazao da se stvara nova likovna scena – 20 godina nakon prvog salona mladih. Nažalost, poznatiji likovni umjetnici Zadra, kao što je Antun Boris Švaljek, Zelić, Tome Čerina. Jedan od osnivača Salona, prof. Igor Rončević posjetio je je i na odlazak Maria Kotlara, jednog od osnivača HDLU-a, kipara Koste Kostova…,
U privatnim tvrtkama, kad postoje resursi (kao što postoje tu), ovakav problem se riješi s tri poziva i dva emaila. Znači hrpa uhljebljenih i apsolutno nesposobnih ljudi. U realnom sektoru bi čistili zahode.
Zadarska kulturna scena, ugrožena vrsta pred izumiranjem, ako nije već odavno otišla Bogu za kurira.
Kultura NA DAR-samo dininoj Babi,al preko proračuna.
Babi,stričevima,kumovima i dobrim prijateljima.
Pošten čovjek ne sjedi u je traži od članova Pravomočno osuđene zločinačke organizacije
Dimna boca još nije shvatila da zbog nje nema proračuna i kulture u Zadru.
Dosta je hdzeovskih, promiskuitetnih,pljačkaških, kokardskih politika.
Neka neko ode bacit smeče!
Smrdi smrdi užasno smrdi!
Zato što se lova potrošila na Javorana ….
Palače obrađuje Laura Kovessi
Dok će hdz morati platiti Županiji besplatna korištenja za domjenka za koje postoji cjenik.
Bando kriminalna gdje su komentari
Alo!
CENZURA!
Bedevija troši dnevnice na svoje guzove,ne plaća prostore koje koristi za svoje privatne parade,uskok je goni zbog uplate Australcima.zloupotrebljuje položaj i ovlasti.
A kal.etina banda briše komentare u koperaciji.
Otvarati hangare za hdz derneke.
Ne očekujte život i ljude u hdz palanci
Sve vam govori slika od 50.000 eura.u vrijeme tehničkog proračuna
Od 60.000 eura s porezom…