U dvorani Krešimira Ćosića se u organizaciji Košarkaškog kluba Voštarnica održao
12. Voštarnica Kup 2016 na kojem je nastupilo 26 ekipa iz Makedonije, Slovačke, Bosne i Hercegovine i Hrvatske sa preko 350 dječaka i djevojčica od 7 do 16 godina starosti te njihovih roditelja koji su bili smješteni po zadarskim smještajnim objektima.
Voštarnica kup je sa 350 usudionika najmnogoljudniji košarkaški turnir u gradu Zadru i održava se po završetku školske godine što je prilika našim malim gostima i njihovim roditeljima da uz igranje košarke uživaju i u našem gradu. Zanimljivo, sve ovo KK Voštarnica uspio je napraviti bez iti jednog sponzora i kune sa strane
Kod djevočica 2003. godište i mlađe najbolje su bile cure iz Dugopolja, kod dječaka rođenih 2006. i mlađih ekipa Škole košarke Zadar, kod dječaka rođenih 2003 i mađih ekipa Adriatica Split te kod kadeta (2000. i mlađi) ekipa Sonika Puntamike.
Medalje i pehare su podjelili istaknuti igrači KK Voštarnice: Ivan Bulić, Jure Dražović i Marin Zrnić.
DJEČACI 2000 DJEVOJČICE 2003
SONIK PUNTAMIKA – VOŠTARNICA 28 – 26
ZADAR – MLADOST 32 – 33
ADRIATIC – DUGOPOLJE 15 – 25
CAZIN BiH – BELIŠĆE 39 – 52
MLADOST – DUGOPOLJE 29 – 34
SONIK – BELIŠĆE 35 – 29
ZADAR – DUGOPOLJE 15 – 40
VOŠTARNICA – CAZIN 38 – 21
ZADAR – ADRIATIC 41-27
MLADOST – ADRIATIC 38 – 27
VOŠTARNICA – BELIŠĆE 33 – 32
SONIK – CAZIN 71 – 42
K O N A Č N I P O R E D A K
1.SONIK PUNTAMIKA 3 -0 6 1. DUGOPOLJE 3 – 0 6
2. VOŠTARNICA 2 – 1 5 2. MLADOST BITOLA 2 – 1 5
3. BELIŠĆE 1 – 2 4 3. ZADAR 1 – 2 4
4. CAZIN BiH 0 – 3 3 4 4. ADRIATIC SPLIT 0 – 3 – 3
NAJBOLJI IGRAČ: MARKO GARDIJAN SONIK P.
NAJBOLJA IGRAČICA: MARINA PETERKO DUGOPOLJE
DJEČACI 2003
SONIK – ZADAR 21 – 56
PAKOŠTANE – BELIŠĆE 33 – 17
SONIK – MLADOST BITOLA 30 – 40
B.S.C. BRATISLAVA – CAZIN BiH 54 – 23
VOŠTARNICA – BELIŠĆE 33 – 17
MLADOST BITOLA – ZADAR 31 – 30
ADRIATIC SPLIT – PAKOŠTANE 45 – 16
SONIK PUNTAMIKA- B.S.C. BRATISLAVA 28 – 38
ADRIATIC SPLIT – VOŠTARNICA 40 – 18
B.S.C. BRATISLAVA – ZADAR 34 -35
A4 – B 4 (7 i 8 MJESTO) BELIŠĆE – SONIK 15 -42
A3 – B3 ( 5 i 6 MJESTO) PAKOŠTANE – MLADOST 26 – 51
A2 – B 2 ( 3 i 4 MJESTO) VOŠTARNICA – ZADAR 23 – 39
FINALE 2003 ADRIATIC – BRATISLAVA 41 – 28
K O N A Č N I P O R E D A K DJEČACI ROĐ 2003 i ml.
1. ADRIATIC SPLIT
2. B.S.C. BRATISLAVA R. SLOVAČKA
3. ZADAR
4. VOŠTARNICA
5. MLADOST BITOLA R. MAKEDONIJA
6. PAKOŠTANE
7. SONIK PUNTAMIKA
8. BELIŠĆE
9. CAZIN BOSNA I HERCEGOVINA
NAJBOLJI IGRAČ: STIPE BAŠIĆ ADRIATIC ST.
DJEČACI 2006
ZADAR – PAKOŠTANE 72 – 6
PAKOŠTANE – OSIJEK 11 – 17
SONIK – VOŠTARNICA 44 – 9
B.S.C. BRATISLAVA – ZADAR 9 – 57
OSIJEK – CAZIN 17 – 12
MLADOST BITOLA – ADRIATIC DUGOPOLJE 11 – 21
CAZIN BiH – ZADAR 12 – 56
ADRIATIC DUGOPOLJE – SONIK 8 -23
BRATISLAVA – OSIJEK 6 – 15
VOŠTARNICA – MLADOST BITOLA 28 – 23
CAZIN – PAKOŠTANE 25 – 14
A4 – B 4 ( 7 i 8 MJESTO) PAKOŠTANE – MLADOST 21 – 28
A3 – B3 ( 5 i 6 MJESTO) B.S.C. BRATISLAVA – ADRIATIC 19 – 21
A2 – B2 ( 3 i 4 MJESTO) OSIJEK – VOŠTARNICA 20 – 22
FINALE 2006 S O N I K – Z A D A R 16 – 42
K O N A Č N I P O R E D A K
1. ZADAR
2. SONIK PUNTAMIKA
3 VOŠTARNICA
4. OSIJEK
5. ADRIATIC SPLIT
6. B.S.C. BRATISLAVA R. SLOVAČKA
7. MLADOST BITOLA R. MAKEDONIJA
8. PAKOŠTANE
9. CAZIN BOSNA I HERCEGOVINA
NAJBOLJI IGRAČ 2006: ANDRO MIRČETA SONIK P.