SPLIT – Na elitnim splitskim Mejama, između Galerije Meštrović i Vile Dalmacije, u blizini mora, iz dana u dan sve užurbanije se adaptira novo ljubavno gnijezdo splitskoga gradonačelnika Željka Keruma i njegove, mlađe izabranice Fani Horvat.
Odmah se na prvi pogled, vidi da je cijeli objekt prilagođen za odvojeni život stanara: dvije su etaže, dva odvojena stana, posebni ulazi. U jednom će živjeti Kerum, ali još nije poznato je li druga etaža predviđena za Fani ili druge članove njene obitelji.
Gradilište dupkom puno radnika nalikuje pravom malom škveru gdje graditelji brzo rade kako bi se ljubavnici do Božića mogli skrasiti na jednom mjestu. Premda se od očekivalo da će Kerumovo donedavno staro zdanje u elitnoj splitskoj četvrti nakon dovršetka moći stati uz bok najprestižnijim kućama kakvih ne manjka na toj lokaciji (poput one Gorana Ivaniševića, Marina Bosotine ili pak Ede Crnčevića i brojnih drugih), upućeni tvrde da budući dom Fani i Keruma, ako je suditi po viđenom, baš i nema tendenciju postati luksuznom vilom. Suprotno svim pričama da će na oko 300 četvornih metara, na koliko se prostire Kerumova nova dvokatnica, biti luksuzan dvoetažni obiteljski dom, dosadašnji izgled kuće otkriva drukčiju istinu.
Objekt iza zidova skriva dva zasebna, identična stana. Svaki od njih prostire se na stotinjak kvadrata. U svakom stanu se na manju kuhinju na zapadu nadovezuje dnevni boravak s velikim staklenim stijenama s pogledom na more. Svaki stan ima dvije spavaće sobe koje gledaju na sjever s pripadajuć om kupaonicom. Do stambenih jedinica vodi unutarnje stubište obloženo štokovanim kamenom. U polupodrumu, koji se prostire cijelom tlocrtnom površinom kuće, planiran je prostor za opuštanje i rekreaciju u kojem će biti u pod uronjena velika jakuzzi kada, za sada jedina luksuzna stvar u budućoj Kerumovoj kući. Na toj, najnižoj etaži s jedne je strane predviđen i prostor za vinoteku.
Premda se najavljuje da će radovi trajati još nešto više od mjesec dana, ako je suditi po stupnju dovršenosti, situacija baš i ne obećava skoro useljenje. Postavljene su instalacije za struju i vodu, ali podovi i zidovi još su posve goli. No je li zbog nestrpljenja budućih stanara ili neke druge namjere investitora, ne stiče se dojam, tvrde upućeni, da je Kerumu ova kuća trajno rješenje.
Adaptaciju nazivaju krpanjem, pri čemu se koriste brzi materijali. Pregradni zidovi su od knaufa, a sve što je do sada rađeno i nije baš trajno, pa se postavlja pitanje gradi li Kerum, čija imovina vrijedi 112 milijuna kuna, taj objekt za sebe i novu ljubav?