Svaka zemlja na svijetu ima svoje božićne običaje. Oni u Europi usko su vezani uz kršćansku tradiciju, a u središtu pozornosti su jaslice.
U Velikoj Britaniji postoji duga tradicija slavljenja Božića. Ukrašavanja božićnog drvca datira iz 19. stoljeća kada ga je uveo princ Albert, suprug kraljice Viktorije. Najpoznatije božićno drvce, dar građana Norveške, postavlja se na trgu Trafalgar u Londonu. Njega tijekom božićnih blagdana dolaze vidjeti i turisti iz cijelog svijeta.
Za vrijeme Drugog svjetskog rata kada je norveški kralj Haakon bio u izbjeglištvu u Velikoj Britaniji norveške su oružane snage svaki Božić uspjele iz Norveške donijeti božićno drvce usprkos njemačkim obalnim stražama. Nakon rata, u znak zahvalnosti Britancima, Norveška svake godine Velikoj Britaniji šalje božićno drvce. Ukrašavanje kuća imelom počelo je u Velikoj Britaniji. Tradicionalna jela su pečena guska i različite vrste pudinga od šljiva.Kako bi dobila poklone djeca iznad kamina ostavljaju obješene čarape.
U Irskoj je običaj da se na Badnjak u prozore stavljaju svijeće ukrašene zelenilom, kako bi osvjetlile put Svetoj Obitelji ili kojem drugom putniku koji traži prenoćište. Središnje značenje imaju postavljene jaslice, a božićno se drvce relativno rijetko ukrašava. U vrijeme Božića izvan kuće se ostavi komad mesne pite i boca Guinnessa za Djeda Božičnjaka.