ZADAR– U izmjenama Prostornog plana Grada Zadra posebno je istaknuta zgrada Euroherca kao jedan od pet objekata koji ima pravo na legalizaciju.
Upravo je samo za tu poslovnu zgradu na Branimirovoj obali na adresu Upravnog odjela za provođenje dokumenata u građenju stigao zahtjev za legalizacijom i to još 25. studenog.
Iako iz tog odjela, kojeg vodi Marija Pavlović, podnositelji zahtjeva nisu dobili ni jedan upit za dopunom dokumentacije, od rješenja o izvedenom stanju još ni traga.
Zadarski list je iz gradske uprave dobio službeno pojašnjenje kako legalizaciju zgrade Euroherca nije zatražio Euroherc ili koncern Agram, nego tvrtka Euroagram koja na početku priče bila nominalni investitor izgradnje Eurohercove zgrade. To je stvorilo zbrku u administrativnim redovima Upravnog odjela za izdavanje akata u graditeljstvu, navodi se.
Ali je ostalo nejasno zašto službenici nisu pokrenuli postupak legalizacije, za koju Grad Zadar, istina, neće dobiti komunalni doprinos.
Jer, Euroagram je komunalni doprinos platio kada je ishodio dozvolu prije 15 godina, a koju je Ministarstvo graditeljstva poništilo u konačnici „sukoba Grada Zadra s Eurohercom”.