Zato je osnovan Media Spot, u kojem je Softić bio direktor i suvlasnik jedne trećine društva, dok je u preostale dvije trećine suvlasnik bilo društvo Patrimonium, odnosno Dijana Čuljak i Vladimir Šelebaj u jednakim omjerima
Vladimir Šelebaj Sellier i Dijana Čuljak bili su ljubavni i poslovni par, no brak im se raspao, posao im je krahirao i sada se gledaju preko nišana Šelebaj je bio uhićen 13. listopada 2011., i to na graničnom prijelazu Bregani U istražnom zatvoru proveo je dva mjeseca, pušten je iz Remetinca 14. prosinca 2011. Nakon što je pušten iz Remetinca, Šelebaju je oduzeta putovnica te se mora javljati sucu istrage jednom mjesečno Softić je loše vodio Media Spot pa je do srpnja 2007. napravio dug od 362.519 kuna, tvrdi Šelebaj
Luksuzni stanovi i automobili, život na visokoj nozi… to je bio njihov život. Jer oni su bili jedan od najpoznatijih parova hrvatskog visokog društva, sa širokim krugom prijatelja i poznanika iz svih društvenih sfera. Danas, priča je znatno drugačija. Zlatni par gleda se preko nišana. Brak im se raspao, ni s poslovnim carstvom nije bolje. On je na optuženičkoj klupi, a ona je jedan od bitnijih svjedoka u predstojećem postupku protiv njega. Iako je vjerojatno znala sve što je radio i kako je radio, danas tvrdi drugačije. Niječe, poriče, na njega svaljuje krivnju…
Tako bi ukratko mogla glasiti povijest bračno-poslovnih odnosa Vladimira Šelebaja Selliera, nekada vlasnika produkcijske kuće Core Media, i Dijane Čuljak, nekada velike zvijezde državne televizije. Njihova priča ujedno je priča o močvari koja vlada ili je vladala među svijetom produkcijskih kuća, u kojem se svatko otima za svoj dio izdašnog financijskog kolača, pri tome ne libeći se činiti ni kazneno djelo. U Šelebajevu slučaju to konkretno znači izvlačenje gotovo 16 milijuna kuna preko Core Medie i Media Spota, poduzeća koje je osnovano isključivo kako bi se prikrilo poslovanje Core Medije s HTV-om. Priča koja počinje u studenome 2004. nedavno je rezultirala optužnicom protiv Šelebaja te još četiri osobe. Istraga financijskih muljaža unutar televizijskog svijeta trajala je godinu dana, tijekom istrage ispitano je 50-ak svjedoka, a neka poznata televizijska imena kroz iskaze svjedoka ili obrane okrivljenika pribijena su na stup srama. Među takvima je, primjerice, Hloverka Novak-Srzić, koju je Šelebaj u svojoj obrani označio kao osobu koja je dobivala pozamašne mjesečne svote.
– Za sudjelovanje u radu i plasmanu projekata za Novu TV, “U sridu” i “Dvoboj” Hloverka Novak-Srzić dobivala je na ruke mjesečne naknade, koje su isplaćivane cijelo vrijeme tijekom emitiranja tih projekata. Radilo se o iznosima od 4000 do 8000 eura mjesečno. Silvana Mustapić je na traženje Siniše Svilana bila angažirana kao tzv. floor menadžer, za što joj je na crno isplaćivan iznos od 1000 eura mjesečno, a na istovjetan način bila je angažirana i Ruža Novak, Hloverkina sestra – iskazivao je Šelebaj u obrani.
Opisao je zatim kako je on bio odgovorna osoba u Core Mediji, dok su mu ideju za bavljenje produkcijskom djelatnošću dali Dijana Čuljak i Edvin Softić.
– Dogovor koji je postojao između nas bio je da se ostvarena dobit dijeli napola. Poslovanje Core Medije uopće ne bi bilo moguće da se jedan dio troškova nije namirivao iz gotovinskih sredstava na tajni način. Gotovinu sam u početku osiguravao od ušteđevine, a zatim pozajmicama No onda mi je Mario Cikač kazao da je takav način osiguranja gotovine neprofitabilan, te me uputio da poslujem onako kako je uobičajeno u TV produkcijama. Pojasnio mi je da bi Core Media za razne produkcijske usluge trebala angažirati tvrtku njegove supruge koja će uz stvarne usluge kroz sistem povećanja fakture od Core Medije primati uplate iznosa. Te je iznose Cikač potom dizao s računa firme svoje supruge. Za to je uzimao proviziju od pet do sedam posto, a taj novac koristio sam za plaćanje osoba i usluga produkcije koje se nisu mogle drugačije evidentirati – kazao je Šelebaj.
Poduzeće za HTV
Najzanimljiviji dio njegova iskaza odnosi se na poslovanje s HTV-om, što je predložio Edvin Softić.
– Softić je došao na ideju da na HTV plasiramo zabavnu emisiju po već provjerenoj licenciji, pa je Core Media od Pro 7 kupila licenciju za show Genijalci. Snimili smo pilot-emisiju i pokazali je Mariji Nemčić, ravnateljici HTV-a. Ona je odlučila kupiti format, no kazala je da HTV ne može poslovati s Core Medijom jer Core Media posluje s konkurentskom Novom TV. Sporna je bila i vlasnička struktura i zajedničko poslovanja mene i Dijane Čuljak, inače zaposlenice HTV-a. Marija Nemčić tražila je da Core Media osnuje novo društvo za poslovanje s HTV-om, pa je osnovan Media Spot, u kojem je Softić bio direktor i suvlasnik jedne trećine društva, dok je u preostale dvije trećine suvlasnik bilo društvo Patrimonium, odnosno Dijana Čuljak i ja u jednakim omjerima. To je društvo osnovano 2003., putem ugovora o tajnom društvu koji je sklopljen s jednim odvjetnikom. Na zahtjev Dijane Čuljak, 50 posto društva prepustio sam njoj, o čemu je sklopljen novi ugovor o tajnom društvu – kazao je Šelebaj.
I dok on tvrdi da je Softić bio ne samo registrirani nego i stvarni direktor Media Spota, te da je Softić bio financijski neodgovoran, Softić tvrdi da je sve vezano uz financije prepustio Šelebaju.
– Povremeno sam potpisivao bjanko uplatnice i isplatnice. Suradnja je trajala do 2007., a onda su počeli problemi. Sve me to počelo zabrinjavati, i postao sam svjestan da mi nešto skrivaju. A onda sam našao pismo namjere o prodaji Core Medije i Media Spota. Vidio sam i barem 20 dokumenata na kojima je moj potpis krivotvoren i smrznuo sam se – kazao je Softić.