Više od godinu dana zatvorena je Ulica Borka Šarlije Kese, negdašnja Bihaćka. Imovinsko pravna petlja teško se otpetljava, iako, potvrđuju to i stanari i predstavnici Grada, dobre volje ne nedostaje. Ne baš kod svih posjednika, ali pomaci su vidljivi.
Podsjetimo, stanari su posjednici, a Grada Zadar vlasnik terena. Međutim dio stanara tvrdi da krajem osamdesetih nije obeštećen te su stanari tužili Grad.
Tom tužbom ni u Gradu nisu nezadovoljni jer ona nudi rješenje problema i po cijenu gubitka spora.
Od kada je spor pokrenut održano je nekoliko sastanaka stanara i predstavnika Grada na kojima su se stvari pokrenule s mrtve točke te je u kompromisnim razgovorima postignuto puno dogovora. S druge strane, održano je tek jedno sudsko ročište što ne odgovara ni tužiteljima ni tuženiku.
Gradsko vijeće bi, kako saznajemo, na prvom jesenskom zasjedanju, trebalo dati zeleno svjetlo proširenju Splitske ulice od dvorane Krešimira Ćosića do križanja s Ulicom Borka Šarlije Kese.
To znači da bi krajem godine ili početkom sljedeće ovo križanje moglo biti završeno, a kako saznajemo Ulica Borka Šarlije bi se, ako se spor ne završi, otvorila u zatečenom stanju. Dakako uz nužne manje korekcije.
Prava je šteta da svi sudionici spora ne razumiju da su pravno zaštićeni i da nije nužno čekati sudsko presudu da bi se radovi nastavili jer presuda ne odlučuju hoće li biti radova nego treba li grad obeštetiti stanare ili ne.
U međuvremenu na stotine automobila, uglavnom stranih državljana dnevno zalutao do betonskih prepreka iz smjera Interspara i vraća se natrag.
Ili je možda za sve kriv GPS?