Benkovčanin je tužio Specijalnu bolnicu za ortopediju u Biogradu, tražeći preko suda odštetu od 210 tisuća kuna te tisuću kuna isplate na mjesečnoj bazi.
U tužbi je naveo da mu je 25. studenog 2009. godine operiran lijevi kuk, prilikom čega mu je, zbog propusta liječnika i nestručnog umetanja novog kuka, lijeva noga ostala duža za cca 3 cm. Naveo je da je zbog propusta bolnice danas u stanju teškog invalida, odnosno nesposoban za bilo koji posao, suočava se s teškim svakodnevnim bolovima te da mu je potrebna tuđa pomoć i njega.
Dakle, zbog, kako navodi, nestručno i neprofesionalno obavljene operacije tužitelj je tražio višestruku štetu i to s osnova fizičkih boli u iznosu od 25.000,00 kuna, umanjenja opće životne aktivnosti u iznosu od 150.000,00 kuna, pretrpljenog straha u iznosu od 15.000,00 kuna, nagrđenosti u iznosu od 20.000,00 kuna, ukupno u odnosu na prednje osnove u iznosu od 210.000,00 kuna, te s osnova tuđe pomoći i njege u iznosu od po 1.000,00 kuna mjesečno počevši od studenog 2009. godine pa ubuduće dok za to budu postojali zakonski razlozi.
Specijalna bolnica za ortopediju u odgovoru na tužbu istu osporava navodeći da je postoperativni tijek bio uredan te da nema podataka o anatomskoj i kliničkoj dužini ekstremiteta, niti da postoji stvarno ili prividno skraćenje obzirom na stanje desnog neoperiranog kuka.
U dokaznom postupku Općinskog suda u Zadru provedena su dva sudska vještačenja koja su donijela jednaki zaključak, a to je da su liječnici biogradske bolnice postupali u skladu s pravilima struke i da se u konkretnom slučaju ne radi o grešci, već o komplikaciji prilikom liječenja koja je uobičajena za takve operativne zahvate.
– Slijedom navedenog, na temelju utvrđenog činjeničnog stanja i ocjenjujući sve provedene dokaze nedvojbeno je da tužitelj nije dokazao pretpostavke koje su potrebne za naknadu štete, pa je valjalo tužbeni zahtjev tužitelja odbiti kao neosnovan, stoji u presudi Općinskog suda protiv koje je dopuštena žalba Županijskom sudu.