U vrijeme kada bakalar miriše na sve strane, ali i kada je njegova priprema duga procedura, zadarski Di Maris je izbacio revolucionarni proizvod na domaćem tržištu – očišćen i namočen bakalar.
U pogonu Di Marisa, brenda obiteljske tvrtke Marikomerc, poznatom po ribljim prerađevinama, do novog proizvoda su došli na poticaj iz “mamine kužine”, otkrio nam je dan uoči interne prezentacije Ivan Dell`Orco.
Izbjegnut je “vonj” bakalara koji se namaće barem tri dana, a nakon kuhanja ne mora se čistiti. Sve je to napravljeno u pogonu Di Maris koji je uvezao prvoklasni bakalar iz Norveške. Novo pakiranje bakalara štedi vrijeme domaćicama, ali i kućnim kuharima koji se nerijetko vole okušati u pripremi bakalara “na sto načina”. I tu su našli rješenje u Di Maris koji je nedavno zaposlio poznatog kuhara Tomislava Karamarka. On je osmislio i recepte uz bakalar iz Di Marisove kuhinje, a koji se mogu pronaći na ovoj poveznici https://www.dimaris.hr/.
Za dane od bakalara ništa manje nije važno da je isti bakalar, polupripremljen u odnosu na suhi koji se prodaje po trgovačkim centrima, u Di Marisovim prodajnim mjestima i jeftiniji.

Vrhunski Perla bakalar namočen je u kontroliranim uvjetima pogona kojeg je Di Maris otvorio u Poličniku. Od tamo izlazi u dvije varijante: bakalar Lofoten namočen, očišćen i već oguljen, otkošten i spreman za ubaciti u posudu za kuhanje. Isti taj bakalar, namočen, ali s kožom i kostima, pakiran je na komade.
Sve to pruža velike mogućnosti brze pripreme bakalara koji se može kupiti spremiti na sam dan Badnjak, a to u ovom vremenu strke, nije mala stvar.
U Di Marisovoj trgovini u City Galleriji kažu kako je taj blagdanski proizvod prepoznat kod kupaca. A za one koji još ne znaju bakalar ala di Di Maris može biti “spas u zadnji čas”.

