Iz Policijske postaje Benkovac-Obrovac dovršili su kriminalističko istraživanje nad 32-godišnjim hrvatskim državljaninom, kojeg se sumnjiči za krađu.

Naime, dotični je u utorak, 16. svibnja oko 16 sati u Benkovačkom selu iz nezaključanog parkiranog automobila u vlasništvu 29-godišnjaka, otuđio električni čekić te se udaljio s mjesta događaja. Oko 19 sati bio je uhićen te je nad njim provedeno kriminalističko istraživanje, prema prikupljenim saznanjima.

Otuđen predmet mu je oduzet i vraćen u ruke vlasnika istog dana. Protiv dotičnog je podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu u Zadru.


Nadalje, s utorka na srijedu, 16./17. svibnja, nepoznati počinitelj je provalio u trgovinu trgovačkog društva u Ulici Ivana Skvarčine te otuđio novac i razne cigarete.

Materijalna šteta će biti naknadno utvrđena. Protiv nepoznatog počinitelja se nadležnom državnom odvjetništvu podnosi kaznena prijava zbog teške krađe.