Jedan od brojnih projekata koje je Zadar kroz projekt KVARTipo trebao provesti po mjesnim odborima bilo je uređenje igrališta na Vidikovcu, odnosno na Putu kotarskih serdara. Prema prijedlogu tamošnjih žitelja, zbog većeg broja djece i mladih obitelji bilo je potrebno urediti barem jedno mjesto za igru, kakvog nemaju u bližoj okolici. „Tobogan, ljuljačka i možda još poneka zanimacija za najmanju djecu, ne bi trebala biti prevelika investicija, a uvelike bi doprinijela kvaliteti života stanovnika ovog sve napučenijeg dijela grada.”
I sve je krenulo idealno, Grad Zadar pronašao je lokaciju za igralište, dvije parcele od kojih je jedna u gradskom vlasništvu, druga u vlasništvu države i započeo s radovima. Odrađeni su pripremni građevinski radovi, stigla je teška mehanizacija, ali prvog sljedećeg dana pred bagere je stao menadžer jednog gradskog komunalnog društva i zaustavio radove.
On tvrdi da se radi o zemljištu na koje njegova obitelj polaže pravo, a uostalom i cijelo ovo područje nosi ime Skroćini, o čemu svjedoči imovina na okolnim parcelama. Dan nakon zaustavljanja radova upisao je zabilježbu o sporu s Gradom na toj čestici. Iz Grada su povukli mehanizaciju, već kupljene sprave prenamijenili za nedavno uređeno igralište uz Ulicu Miroslava Krleže. Od lokacije na Vidikovcu u Gradu nisu odustali te će ju urediti nakon što budu dostupna sredstva iz novog proračuna.
– Postavljanje i uređenje komunalne infrastrukture na lokaciji je projektirano zahvaljujući inicijativi i upornosti sugrađana tog dijela grada, na čemu smo jako zahvalni. Iz istog razloga dok smo imali proračunska sredstva na raspolaganju nismo gubili vrijeme već je mikro lokacija očišćena, ograđena/osigurana i obavljeni su pripremni radovi za realizaciju projekta. U iščekivanju odblokade proračuna, pokrećemo s nadležnim tijelima rješavanje prethodnog pitanja reguliranja statusa predmetne čestice, potvrdio nam je pročelnik UO za komunalne djelatnosti i zaštitu okoliša Grada Zadra Robertino Dujela.
U provedenom postupku utvrđeno je da je „sporna” čestica od 1920. godine u posjedu grada Zadra i nikada do sada na nju nisu polagali članovi obitelji Skroće, što znači da će nastaviti s radovima kada se za to stvore financijski uvjeti. U svemu su najbolje prošla djeca uz Krležinu, koja su tako dobila sprave kupljene za djecu na Vidikovcu.