Općinski sud u Zadru naložio je nakladniku Hrvatskoj tjednika, društvu Tempus u vlasništvu Ivice Marijačića, da nekadašnjem šefu zadarske kriminalističke policije Bori Mršiću isplati 1.500 eura odštete i sudske troškove zbog teksta u kojem je pisalo kako se s jednim zadarskim novinarom „sastajao po zadarskim krčmama nakon čega je priča o grupnom silovanju dospjela u javnost i digla Hrvatsku na noge”.
Mršić je u tužbi tvrdio kako se nikad nije sastao s novinarom te je tvrdnja o odavanju informacija neistinita, kao i druge tvrdnje iznesene u tekstu, poput one da je omogućio bijeg ratnom zločincu Zoranu Tadiću ili da je počinio kazneno djelo na štetu privatnosti djeteta. Na taj se način mu se neutemeljeno, neopravdano i zlonamjerno stavila stigma nezakonitog postupanja.
Mršić je u svome iskazu naveo da inače ne prati “Hrvatski tjednik”, ali su ga prijatelji obavijestili da će članak izaći. Kada ga je pročitao zdravstveno stanje mu je bilo jako narušeno, dobio je terapiju te je zbog nje kao kriminalistički inspektor poslan na izvanredni liječnički pregled radi utvrđivanja preostale radne sposobnosti. Nakon objave primijetio od velikog broja kolega zadršku u njihovom ponašanju, kao i da ga se bližnju počinju sramiti, iako je on znao da se nemaju čega sramiti. Smatra da je posao koji je on nekada radio, a bio je načelnik Kriminalističke policije u Zadru četiri godine, razlog zbog kojeg je jedan “moćnik” očito sudjelovao u cijeloj ovoj priči u kojoj se njega pokušalo diskreditirati. Cijelu ovu situaciju pokušava prebroditi kroz podršku koju ima u užoj obitelji. Ono što ga je posebno uznemirilo u ovoj cijeloj situaciji je to što su neki njegovi bliski članovi obitelji i prijatelji preminuli, a s upitnikom je li on zaista učinio sve kako se u tjedniku “Hrvatski tjednik” pisalo.
Tuženik nije dostavio odgovor na tužbu niti je pristupio na ročišta. Iz iskaza autora članka Ivice Marijačića u drugom predmetu, proizlazi da je u više navrata osobno vidio tužitelja sa novinarom Slobodne Dalmacije u zadarskim kafićima na gradskom predjelu Branimir, sve bez dokaza, pa sud smatra da ta tvrdnja nije potkrijepljena. Objavljenom neprovjerenom informacijom narušio je ugled tužitelja, a nije dokazano niti da bi bio optužen ili osuđen za počinjenje “više kaznenih djela”, pa tako ni za kazneno djelo povrede privatnosti djeteta, niti je odgovoran za bijeg osumnjičenog ratnog zločinca Zorana Tadića.
Umjesto traženih 2.500 eura dosuđen je nešto niži iznos, je je sud smatrao kako je Mršić dijelom patio i zbog premještaja na niže radno mjesto nakon što je skrivio prometnu nesreću s 1,37 promila alkohola u krvi. Protiv presude je dopuštena žalba Županijskom sudu u Zadru.