Službeni završetak radova pomaknut je na polovicu lipnja, dok bi do 1. srpnja trebala se završit hortikultura i navodnjavanje, tako nam je pročelnik za graditeljstvo Darko Kasap potvrdio pretpostavku o stanju na gradilištu.
Radovi se trebali završiti polovicom svibnja, ali se zbog više razloga opravdalo njihovo kašnjenje. Među ostalim i vremenske prilike koje cijelo vrijeme, od siječnja, nisu išli na ruku graditeljima.
Izvođači radova su službeno uvedeni na gradilište u stuednom prošle godine.
Gradonačelnik Branko Dukić sa suradnicima obišao je 12 siječanja.
Tada su na stranici Grada objavili kako je na rivi je, nakon završetka radova na obalnom pojasu, započelo parterno uređenje i napisano kako je službeni rok završetka 15. travnja. On je odavno produljen, a do konačnog završetka još jedan podsjetnik na taj projekt u kojem su Gradu zadru financijski pomogli da nastavi s uređenjem rive.
Obuhvat ovog projekta odnosi se prvenstveno na uređenje pješačkih staza i ovalnih cvjetnjaka unutar zelenog pojasa Obale Petra Krešimira IV, te biciklističke staze u sklopu nogostupa uz obodnu prometnicu. Svi koridori pješačkih staza ostat će isti uz minimalne korekcije. Kameni rubnjaci koji omeđuju ovalne cvjetnjake zamijeniti će se novim rubnjacima, zelene površine koje sada nisu omeđene omeđiti će se novim kamenim rubnjacima, a za navodnjavanje zelenila izvesti će se automatski sustav navodnjavanja. Radovi su započeli u studenom, a rok dovršetka je do sredine travnja. Radove izvodi G.A.M.I.K. d.o.o. iz Podstrane uz ugovorenu cijenu od 870.834,79 eura bez PDV-a. Stručni nadzor obavlja tvrtka OBSTINATIO iz Splita, a arheološki nadzor Muzej antičkog stakla u Zadru, objavili su iz Grada Zadra.
Nalazi nekadašnjih građevina na rivi, srećom, nisu utjecali na najnoviji produžetak radova.

Smatram da je kod uređenja rive problem u nedostatku radne snage. To je više nego očito ne samo u ovom slučaju nego u svim sektorima. Od ugostiteljstva, trgovine, građevinarstva itd. To je stvarnost na koju se moramo naviknuti. Mislim da je to veliki problem i građevinske tvrtke koja uređuje rivu, ali i Nasada koja treba odraditi hortikulturni dio. Nažalost to je problem koji sve više pritišće Hrvatsku. Ono što je bilo
(i danas je) npr. u Njemačkoj), događa se sad i kod nas. Kao što je nedavno izjavio vlasnik največe hrvatske građevinske tvrtke Kamengrad, na birou ima na tisuče ljudi koji bi mogli raditi u njegovoj tvrtki raditi, ali ne žele, iako je plača i te kako dobra. Zato na uređenju zadarske rive danas vidimo Nepalce, Indijce i Albance.
Zima nikad blaža, vrijeme prekrasno. Prilikom planiranja vanjskih radova koriste se meteorološki podaci godinama u nazad, te se na temelju njih donosi vrijeme provedbe radova. Znači nema nikakvog opravdanja za kašnjenje radova.
dakle, od kaznenih penala za kašnjenje radova ništa, nego i dalje dozvoljavamo da nas izvođači radova u dogovoru s izabranom vlasti prave budalama
A tko će štanderima,ugostiteljima i svima koji trpe platiti penale?
Hmm zar mi nece 057 pobrisati ovaj komentar?
Prestanite maltretirati vise ovaj napaceni narod sa svim tim pogodovanjima
Ja bi rekao da nisu vremenske nego mentalne prognoze krive za kašnjenje..
Kako su uspjeli a da nisu posjekli stabla sa rive?
I mene to zanima?
Vjerojatno su im se pokvarile sve motorke u firme od rizanja stabala po gradu… lanci popucali.
Pilat će vrimenon jedno po jedno, da se manje primjeti, reći će da je stablo bilo bolesno ili će to uz prešutnu dozvolu Grada napraviti sam krčmar ili štander kojem pojedino stablo bude smetalo.
Krčmar koji je otpila oleander na Kalalargi kod bivšeg Kompasa vrimenom je posta ugledni zadarski poduzetnik.
A aluminijski zeleni kantunu kod kaffane Ponte