na fotografiji je hrpa govana koju izvođač tu “čuva” od travnja, valjda im triba za posli
Krajem srpnja, donesene su treće izmjene i dopune plana javne nabave Grada Zadra. Neovisno o tehničkom proračunu, takvi se planovi baš i ne provodi u stvarnosti. Ili se naknadno unose poslovi koji se već obavljaju. Održavanje nerazvrstanih cesta odvija se tako da je na nekim ulicama iscrtana horizontalna signalizacija, dok se na drugima kojima prometuju pridošli vozači ne vidi smjer, davno izblijedio na kolničkom traku, kao što je primjerice na skretanju za Ulicu Denisa Špike.
Za održavanje cesta, prema okvirnom sporazumu sa Zajednicom ponuditelja Prvi treptač iz Splita te Filius iz Zadra. Oni su 2020. dali damping ponudu za posao četverogodišnjeg održavanja cesta u Gradu Zadru te su naknadno tražili financijski dodatak ugovoru. U planu za 3. kvartal stavljen je iznos od 616 tisuće eura.
Za održavanje “javnih površina na kojima nije dopušten promet motornim vozilima i održavanje morskih plaža” planiran je iznos od 520 tisuća eura. Teško je dokučit s kim Grad Zadar ima okvirni sporazum za ta dva različita posla.
Riječka Dezinsekcija na osnovu tog tzv. Okvirnog sporazuma treba dobiti 152 tisuće eura za dezinsekciju s kojom su počeli ovo ljeto.
Netko se sjetio kako bi baš sada trebalo početi s pregovaračkim postupkom za izradu projektno -tehničke dokumentacije za uređenje Bastiona Citadella. Arhitektonski natječaj za izradu ljetne pozornice na Kapetanskom bio je 2015 godina kada je slovenski Multiplan arhitekti d.o.o., dobio nagradu od 62 400 kuna za svoje idejno rješenje. U plan je uvršten iznos od 52 tisuće eura za zahtjevniji posao izrade projektne dokumentacije.
Za izrada projekta sanacije portala vrata Sv. Roka prema Gradskoj tržnici, nadležni su u plan ubacili iznos od 12,800 eura.
Najčudnija od svih stavki tog plana, nalazi se u drugim izmjenama – Istražni konzervatorsko restauratorski radovi i izrada prijedloga radova s troškovnikom starog dijela zgrade (ured gradonačelnika i terasa iznad) za 6 200 eura.
To znači da će se ured gradonačelnika iseliti ili će u stvarnosti to biti plan da se planira – kao što je primjerice sanacija fuga kamenih ploča na zgradi Vijećnice, građane za vrijeme fašističke Italije, koja nikad nije obavljena. Ta zgrada sve manje izgleda reprezentativno – osobito sa sjeverne strane na kojoj se zacrnila od vlage.
U planu je svojedobno iste 2021. godine bila i zamjena krova gradske garaže na Muraju koji izgleda sramotno. Međutim, Grad prije par godina nije imao novca za skinut ploče od azbesta i staviti krov kakav priliči toj lokaciji pod zaštitom UNESCO-a. Tako su odgovorili na novinarski upit, a nije u pitanju bio proračun.