Lučka uprava Zadar koja je na račun prenamjene šetnice u lučko područje dobila EU novac za obnovu obalnog pojasa, planira uskoro staviti oznake zabrane kupanja na Rivi i na Mulu.
Prema informacijama iz Lučke uprave dvije oznaka zabrane kupnja bit će na rubnim dijelovima lučkog područja u koji spadaju kameni dio obale i produženi gat.
Ni ondašnja milicija, a kamoli policija ili komunalni redari nisu mogli izbiti tu jedinstvenu pojavu u Zadru – kupanje na Rivi. Ona je postala masovnija nakon što je ondašnja gradska vlast objavila da se na Rivi sada može kupati jer su sve otpadne vode skupljene u novom sustavu pročistača. Vrhunac te eko kampanje bio je milenijski skok kojeg iz Lučke uprave nisu zaustavili lani dok je na Rivi bilo još gradilište, a nije im bilo sporno ni ovog ljeta.
Iz granica lučkog područja jedino je izuzet prostor Morskih orgulja koji spada u pomorsko dobro kojim gospodari Grad Zadar. Tamo su kupanje pokušavale zaustaviti gradske vlasti tražeći od arhitekta Nikole Bašića da dizajnira tablu zabrane što ovaj nije htio. Kupanje na Morskim orguljama tako je ostala zadarska atrakcija i nikada nije stavljana oznaka zabrane kao što će ga Lučka uprava postaviti.
Što će to značiti u praksi ili je to samo forma, trebalo bi se uskoro znati kao i tko će provoditi zabranu. Po istoj logici, na Rivi bi se trebala ukinuta šetnica obalnim pojasom, a šetače poslati u zeleni pojas koji je u nadležnosti Grada Zadra.
I ne treba zaboraviti da kako je Poluotok pretvoren u veliku apartmansku zonu, tako se gosti iz tih apartmana odlaze kupati na najbližu „plažu“ – Rivu.
Uz domaće, preostale Zadrane kojim se kupaju na Mulu ili dijelu kod Sveučilišta prema Foši.