Gradonačelnik Branko Dukić očitovao se na današnju proračunsku sjednicu Gradskog vijeća, koja je prekinuta nakon što je ostala bez kvoruma, odnosno odlaska vijećnika Enija Meštrovića, Akcije mladih i SDP-a.
– Nema iznenađenja. Vladajuća većina pobjegla je sa današnje sjednice. Kao da su riješili problem, po svom običaju okrenuli svima leđa, pokupili stvari i otišli iz vijećnice. Ali od svoje odluke po zakonu ne mogu pobjeći! U preostalih sedam, osam dana opet će se naći pred zidom vlastite odgovornosti, nad glavom će im i dalje biti presuda Visokog upravnog suda, a iza leđa pritiskati lavina njihovih dugogodišnjih ucjena i laži.
Najbrži u bijegu opet je bio Enio koji po tko zna koji put bez srama kaže da ne zna, ne može, a sad više i ne želi pisati amandmane. I naređuje mi da mu ih ja napišem. Dao mi je i smjernice: daj jednima ovoliko, drugima onoliko, to sve pokrij od nekih trećih, a ostatak podijeli četvrtima. Poslije tri i po godine njemu je to normalno. O toj konobi ja govorim.
Ružna riječ, ali nema blaže – Enio je prevarant! Jasno je rekao kako sam mu već nalazio izvore za njegove prijedloge. Točno! Samo u ovoj godini je dva puta tražio, dva puta dobio, i oba puta pobjegao. Dosta je prevare!
Inače, ta njegova podjela nagrada kulturnim udrugama, udrugama s područja socijalne skrbi i sportskim klubovima tri je puta manja od onog što mu stoji u ovom prijedlogu proračuna. Znači, on ih svojim prijedlogom ne bi nagrađivao, nego uzimao od onoga što sam im osigurao. Samo treba htjeti proračun pročitati.
U čitavom ovom mandatu napravio sam baš sve kako bi građani dobili i ovaj i dva prethodna proračuna. Uzalud sam pozivao na sastanke i razgovore u cilju zajedničkog dogovora oko proračuna. Čak sam im u početku pisao amandmane po njihovim željama, uvijek svaki od njih prihvatio, izvršio sve što je bilo moguće. Opet sam prihvatio i uvrstio u proračun sve prijedloge Akcije mladih. I opet oni ne glasaju za njih. Hvale se kako su osigurali građanima svega i svačega, ali toga nema dok svojim glasom za proračun to ne potvrde. Do tada, sve je to njihova prevara.
I na kraju današnje utrke prema izlaznim vratima, predsjednik Vijeća u bijegu hrabro poručuje – mi možemo naknadno uvrstiti amandmane, možemo što nas je volja. I još se hvali kako je to radio više puta do sada. A ne može jer slijedi tek nastavak 29. sjednice Gradskog vijeća Grada Zadra. U zakonskom roku od tri radna dana do početka današnje sjednice nisu dostavljeni nikakvi amandmani što znači da je rok istekao i da se amandmani više po zakonu i poslovniku GV ne mogu podnositi. A oni traže da ih ja napišem i dostavim? Ja radim po zakonima RH. Zakon konobe, sile ili ucjene je njihov način.
Nemojte misliti da zbog toga likujem, užasnut sam. Grad i građani, po svemu sudeći, ostaju bez proračuna do polovice idućeg ljeta. Svi znamo što nam to donosi, još više što nam odnosi.
Imamo davno spremne javne nabave za vrtiće, škole, groblje, bazen na Višnjiku; imamo davno započete rokove za desetke milijuna eura iz EU i NPOO. A što ćemo s ostvarenim i neplaćenim programima u kulturi, što ćemo sa sportskim klubovima, kako ćemo naći sredstva za grijanje u školama, radne materijale učenicima?
Postojali su trenutci da ovaj saziv Vijeća nestane davno prije zbog potpune nesposobnosti i neznanja većine. Ali ovo i ovakvo vijeće je bila volja građana, a tu volju poštujem iznad svega, pa makar morao trpjeti sve one njihove gadosti.
Imam obvezu za kraj demantirati predsjednika Vijeća Marka Vučetića. Kaže on kako građani za tri mjeseca zaborave sve što se dogodilo. Kakva utjeha za građane. Ali nije u pravu, bit će zaboravljen istog trenutka kad se samoraspusti, stoji u dopisu gradonačelnika Branka Dukića.
Ili si čovjek, ili si HDZ-ovac!
Ili si govno kao ti
HDZovci se uskokodakali, znaci da je panika usla u redove. Zadar ima sansu se izvuci iz modernog komunizma na izborima. Cekamo rezultate.
https://www.youtube.com/live/sZnlGI6Sr2I?si=0gD0YCwXwsiwHWvH
Pogledajte sjednicu koja je bila i nije bila pa komentirajte
Sumrak pameti Vucetica, Enija, Rubese i Radete.
Pobjegli, pada Vijece,padaju Vijecnici,,gradjani bez proracuna i još moraju na Izbore zbog “pomrcine mozga ” navedenih.
Jedva čekamo izbore!
Koji spas za narod.Dulu i ekipu j…be što neće biti provizija.Hahaha
E moj Dule izvitrija si total.
A to već znamo. A što ima novog
!?
što je reka Dukić? jel nešto spominja Dellmonico? ne kužim…
Kako manjina može odlučiti da se proračun ne usvoji? Ako gradonačelnik ruši proračun, treba znati da u demokraciji odlučuje većina. Ne manjina ili jedan čovjek. Sve što se ne uradi zbog proračuna ide na račun gradonačelniku i manjini koja opstruira. Da birači to ne bi pamtili
Ljudi, shvatite, kad imas vecinu u vijecu mozes narediti gradonacelniku i procelnicima sto da rade i na sto da trose novce. HDZ vecinu nema. AM, enio i SDP skupa imaju. Da su imali kapaciteta mogli su napraviti cudo u ovom sazivu vijeca. Cili grad je i ocekiva nakon zadnjih izbora da se skupe, predloze svoj proracun i izglasaju ga i tako sje*u HDZ a HDZ je definitivno i zasluzia da ga se sje*e nakon svih ovih godina apsolutne vlasti i gomile afera iza sebe. Nazalost, potkapacitiranost je presudila. Jadni smo mi grad kad su ovi tipovi najbolja opozicija HDZ-u koju mozemo skupiti…
Ovi novi pročelnici ionako nisu hdzovi lako će se s njima dogovorit
Glupane nauči razliku između izvršne vlasti kao što je gradonačelnik i ove jadnike koji su u vijecu vijecnici. Vijećnici ne mogu smijeniti nikoga, procelnici ih mogu odjebati jer odgovaraju gradonačelniku. Ovo je krnja demokracija jer sam gradonačelnik ima veće ovlasti od većine.
Ako je vecina sposobna i ako vecina zna svoj posa, onda vecina ima itekakve ovlasti. Kad je vecina ovako nesposobna kakva je kod nas, kad ne znaju iskoristiti ovlasti koje imaju, onda naravno da gradonacelnik i procelnici mogu raditi sto god pozele. Ova vecina svojom nesposobnoscu drzi ledja HDZ-u dok nam se HDZ svima ruga.
O cemu ti procas? Vijecnici ne mogu predloziti proracun niti ista drugo. To ti je kao sabor i vlada. Ali kad vidim da ti to nije jasno, jasno mi je zasto je HDZ na vlasti.
A najjači je ona bena iz Novigrada ! Šepuri se ko paun a nena sto nije pokra ! Pa brate sto je ovo samo luđaci izletili van iz svojih jazbina ! Biće ih vrućina istirala ! Evo i ona histerična bolesnica se javlja u međuvremenu. Ovome nema kraja
Jbate sto su se uzhebali ovi konji bleke mladi partizani i ostali glodavci …. Popusit ćete a u pm
Aj moči tu g.uzičetinu u toj fonji na Kolovarama i nadaj se da te porezna iz Splita ne pretrese za koji misec.
splitski gradonačelnik je imao sličnu neugodnu situaciju s gradskim vijećem kao i zadarski (većina vijećnika nije bila iz njegove stranke). Onda je splitski gradonačelnik donio odluku da se raspusti gradsko vijeće te je i sam dao ostavku – na novim izvanrednim izborima je sa svojom strankom odnio premoćnu pobjedu i više nema problema s vijećem.
Zadarski gradonačelnik je trebao napraviti isti potez, ali očito zadnjih par godina nije imao muda donijeti takvu odluku, vjerojatno zbog straha njega i njegove stranke da uz vijećnički poraz ne dožive i gradonačelnički poraz
Što misliš da se ovi iz drugih stranaka ne bore za svoju guzu, sve je to isto
dica će se spasiti što će im školske torbe biti lakše jer neće morati nositi radne bilježnice, ali će zato uvijek moći otići u lokalni muzej uživati u slici od 60.000,00 eura (uključeni porezi) koju je nacrtao kumov mali. Nakon muzeja će lagano prošetati do omiljene gradonačelnikove birtije kako bi i uživo mogli vidjeti neke likove s famozne slike.
Nakon kulturnog uzdizanja djeci slijedi i fizička aktivnost: odlazak do HNK Zadra (nogometni klub, ne kazalište) i besplatno sudjelovanje u treninzima u vrhunskim uvjetima koje je Grad omogućio zahvaljujući donaciji od nekoliko stotina tisuća eura.
Hahahhah..
Što misliš da se ovi iz drugih stranaka ne bore za svoju guzu, sve je to isto
Na krivi komentar pardon
A to je velika sramota što se radi živi prčvajz u vijećnici
Sramota je i krasti, lagati, varati…a i grijeh
Sramota su i zadrani koji drza 35 godina vlast kriminala i nepotizma, pa svejedno hodaju kalelargom kao da su najpametniji na svitu.
Pa onda je Mate u pravu, dati ostavku i ići na nove izbore pa tih likova više ne bi bilo čao đaci
Većinu ovih glupih komentara pišu SDP,AM i konj Enio.
Ostavka i na nove izbore pa nek oni i dalje pišu ali više ne bi sjedili u vijećnici
Gradonačelnik da je pravi trebo bi dati ostavku pa ići na nove izbore to bi bila jedina prava stvar pa da vidimo tko će na idućim izborima dobiti i da li će onda opstati likovi koji koče proračun
Da to bi bila jedina ispravna odluka
Čini mi se da je previše zagrizao za stolicu pa se ne da
A zašto bi da ostavku !? Zbog tebe paneglu jer ti to tako misliš !? On je izabran od građana i opet će ! A ovi zgubidani nek se maknu vise u 3pm i nek se novo vijeće izabere ! Samo brate opet ovi poluretardi … nemojmo vise
a tko je ove, kako kažeš, zgubidane izabrao? eskimi?
čuo si za pojam ‘demokracija’?
Pa ako su ga bili izabrani građani poslije svega ovoga što se događa u gradu zašto misliš da ga ne bi po drugi put izabrali a ovi drugi likovi nestali sa scene
Nisi uopće pročitao što je čovjek napisao
Dukić je običan ŠMRKLJAVI ovisnik o peradi iz peradarnika, pa kad šmrka koku, perje mu viri iz nosa. Najgori gradonačelnik u 3000 povijestiZadra i najdrogiraniji posjetitelj Delmonica koji je doveo 2 000 000 amera ovo lito u grad.
A sto si ti…? Običan usaftani isfrustrirani neradnik . A koga si ti i koga bi ti dovea kad se nigdi nisi maka! Aj brate umukni i sram te bilo
Meni se čini da ti previše šmrkaš koku
Pamtimo mi put u njujork, kalmetine tunele i slicne pljacke
Oce li Frane staviti novu narukvicu !? Možda mu Marko kupi narnoznicu
Taj s večernjeg lista pederčina ljubavnik od Vučka
Nek Enio kupi dici radne bilježnice kad on već ne zna pisati
Neka im Rita Ora kupi bilježnice i onaj što je gradu prodao sliku za 50 000eura
Sa vas jebu bilježnice
Stvarno se nadam da će građani prokužiti ove nesposobnjakoviće Enia, Radetu i Rubešu i da ih nećemo gledati u novom sazivu vijeća.
Kad oni bojkotiraju proračun, s razlogom ili ne, trebali bi i mi roditelji bojkotirati i ne kupiti radne bilježnice jer je to ionako puko bacanje novaca.
Dukić: “Svi znamo što nam to donosi, još više što nam odnosi.”
Znamo, znamo. Donosi promaju u džepovima članova vladajuće stranke(otprije poznate policiji zbog pljačke) i njihovih prirepaka(otprije poznatih policiji zbog paljevine auta), a odnosi priliku za trpanje u te iste džepove.
Vi stvarno ne razumite što znači ne donošenje proračuna za grad.. poslije ćete kukati
Što znači? Aj pojasni.
Baš si se ti javio a što sa onima koji falsificiraju boravište pa na prevaru steknu 8000 eura što ih nije vratio u državni proračun a di je tu državno odvjetništvo da je mogao ukrao bi i više a drugima viče da su lopovi , a gdje je onaj što je krao radije u automobilima a isto drugima viče da su lopovi, a Gunja i četke što je sa tim ma da ne nabrajam više ne bi sve stalo
Kakve veze imam bilo ja, bilo Zadar s tim?
Eno ti Turudić “naš dečko”, pa njega pitaj.
Što kažeš Dukiću? Dellmonico eli?? Ne čujemo dobro…
Jače ti si seljak bio i ostao ne kužiš ti to
Dosadni ste uvik s istim forama
Haha, više od kvazi zd političara danas su se unervozili njihovi privatni dobavljači, kooperanti, suradnici, a tek žene im…krepala dooobra dobra krava muzara…tanje će se s.ati…
Istina. Bravo.
Mislim da bi se hdzovci tribali još jednom počastiti sa ovih malo što je ostalo u tehničkom proračunu i otići u New York u Delmonica jer su oni stvarno to zaslužili.
Panchofaru drži se ti hot doga , to je nažalost tvoja razina ! Bolje ne može
Haha, sve ti tata kupio ali te nije obrazovao,
E moj ti, da samo građani znaju koliko se sa ovim spriječilo da se našeg novca prelije u te vaše žvale bez dna, stali bi u špalir i bacali cvijeće na ove iz opozicije.
Ostavku treba dati gradonačelnik a vijeće raspustiti da prestane otimačina,betonizacija i uništavanje grada.Sposobni,hrabri i časni zreli gradjani imaju obvezu sastaviti vlast u gradu neovisno od svih partija i stranačkih interesa.Ovo do sada je bio potop a može doći tsunami ako ih se ne zaustavi.
Ne laje pas zbog sela !
Prominite uvjete za novogradnju i imaćete proračun. Nećete? Zašto? Pametnome dosta…..
Vučetić kukavica, zna samo bižati. Pobiga kad se glasovalo o Znanstvenoj knjižnici, pobiga kad se glasovalo o proračunu. Toliko o dosljednosti tog čovika. Napravi zbrku i zavadu pa pobigne. Nije za tebe politika sine tatin
A što je triba kalati gače i reći da Dukić je dobar
Čitam komentare i točno se pitam di su ovi svi kad su izbori,ima li među njima onih koji izborni dan provedu u kafani uz gemiš i govore “koji ću kurac glasat kad se zna ko će dobit”ako ima nek izbrišu svoj komentar jer upravo su oni izabrali ovu vlast,ako manje od 50% birača izađe na izbore a od tih 50 samo pola glasa za HDZ znači da je manjina odlučila a vi sad kukajte i plačite,
Da bi se HDZ pobjedilo treba izlaznost bit veća od 75% pa sad razmislite brzo su opet izbori
Sve, i da građani izađu i glasaju u 100% broju, dokle god postoje Trojanski konji u vidu takozvanih koalicija, nikakva korist od izbora. Jer što vrijedi da glasaš za nekog, ako on tvoj glas proda onome, za koga ni u ludilu ne bi htio da dobije vlast
Ne tako davno, svjedočili smo upravo jednoj takvoj prijevari građana. Stoga, dokle se god ne promjeni izborni zakon, uzalud trud.
Glasanje je namišteno
…izbori se ukradu
Bravo Enio, ne dajte im da prosipaju novac u mrtvu prirodu (beton)… Enio napravi nesto za nas jadnike koji smo ostali u Zadru i trpimo tu bagru, preusmjeri sve to, neke mehanizme povuci da se ljudima povećaju plaće jer ne prate inflaciju…spusti te cijene nekretnina i najma i provjeri sve ove iz HDZa odakle im pusti stanovi i vile dok drugi nemaju niti jednu nekretninu….nemoguće je da oni u svojih 50god imaju po par stanova dok drugi nema nista, kako i na koji način oni toliko uspiju zaraditi toliko, nikome nista nije čudno. ljudi cijeli zivot rade pa ne mogu do stana doći. NE DAJ im da prosipaju naš novac kako oni hoće, dosta je više poslova koji se rade po nekoliko puta….uloži u život i žive
Gledaj ove jazavce na apaurinima ali lupaju minuse na temi o nekretninama…hahaha ne brinite, neće vam ih nitko nikad uzeti , niti ćete odgovarati za pljačku, samo nakon što krepucnete ćete se cijelu vječnost pržiti u paklu ognjenom, ali vas to ne brine, jel tako , jer vaš Bog je
…do tada uživajte u zidovima i betonu…evala
Nek predsjednik raspusti vijeće da više nikad ne vidimo Vučetića na tom mistu
jel staviš majoneze u sendvič?
Nema pomoći za Enia i Radetu, ko te glave može prominiti.. Žali bože njihovog mista u vijeću
a za vašeg koalicijskog partnera rendžera matu ima pomoći je li? sendvičaru
Vijece je gore i od konobe na Bokanjcu
Jeli dosta više Radetine i Rubešine samovolje. Zadrani su taoci vaših kompleksa i nesposobnosti već godinama. Odstupite
Čega taoci i koga

Nazalost proracun izgleda nije potrrban za svrhue oakve vlasti koja nezna nista drugo mego prodati isvoju zemlju strancs i mafiji .nazalost sad je i kasno jadna nasa dica posli nas
Ugasite već jednom ovu zloglasnu stranku koja na rukovodeća dobro plaćena javna državna radna mjesta zapošljavaju svoje članove a ne znaju upalit računalo i poslati email. I ti i takvi dobivaju povišice dok se naši ljudi podcjenjuju i zamjenjuju s jeftinom radnom snagom iz Nepala… Naše ljude su stjerali u kut s minimalnim plaćama da su jednostavno pobjegli glavom bez obzira iz ove prćije koja strancima uz plaće osigurava i smještaj i plaću. Nadalje, lupanje naših novaca opet u beton i zgrade, a ljudi nema. Ovi koji su ostali sa ovih par sto eura ne mogu ni potleušicu kupiti. Ali neka, dobro Ce doći Filipincima i nepalcima za mukte smještaj. A vi dragi Zadrani i Hrvati ako hoćete riješeno stambeno pitanje i naravno ohrabrenje da pravite djecu, odite u Nepal po državljanstvo, vratite se nazad i od prćije će te dobiti sve…
Kako može biti dobar netko tko je uništio vlastiti gad i državu?
Ja isto neću zaboraviti kako ste u 30 godina vladavine devastirali i opljačkali grad.
A sad bi gradili
Dukić je dobar čovjek (koliko to član zločinačke može biti), ali vidi se po njemu na kilometar da moli dragog Boga (čitaj Kalmetu) da ga odriješi od mjesta gradonačelnika. On jedva čeka da ode.
Kukavica.
Ako je imalo čovik i ako se stvarno oće maknuti od tih smradova, napravija bi to odma bez da čeka da ga netko od nečega odriši.
Kukavica ima svoj posa od kojeg more pristojno živiti, ako jedva čeka da ode neka ode večeras odma.
Očemo nove izbore da vas nema više
Dok si bio i ti uhljeb (ali te jači uhljebi makli) nisi tako priča nego si ke.nja ka i oni… Mrš gubo prevrtljiva proda bi i ženu za poziciju
i koga bi ti stavija tamo sad?
niko nije lud da se sad uvali u govna posli ovog svega.
KRADEZE-u znaj bliži ti se kraj, a gospon Šmrko vrijeme je za otići se liječiti za grad ste napravili apsolutno NIŠTA.
Alo našmrkani. Nije te sram svoju NESPOSOBNOST i KRIVICU svaljivati na druge. Da imaš imalo obraza odmah bi dao ostavku i spasio poštene građane Zadra.
Alo blentavi zašto misliš da si manje blentav od ostalih
Alo blentavi nasmrkan ti je tata na mami