Gradskom vijeću Zadra na proračunskoj sjednici, koja će se održati idućeg utorka, stavljene su pred kraj dnevnog reda od 29 točaka i dvije o suglasnosti na nova zaduženja koja će vraćati građani preko povećanih računa.
Prva je suglasnost koja se traži za tvrtku Eko na iznos od 15 milijuna eura. Taj iznos bi trebao pokriti povećanje ugovora slovenskoj tvrtki RIKO od stotinu milijuna kuna koji se provlače u javnosti već dvije godine. Na najveću investiciju koja je za projekt CGO Biljane Donje ugovorena 2019. godine na iznos od 87,2 milijuna eura (657 milijuna kuna), to bi trebao biti kredit od 15 milijuna eura s kamatom od 3,05 posto kamate s rokom otplate do siječnja 2039. godine
Bivši direktor javne tvrtke Eko, najavio je u veljači ove godine za Tehnoeko kako će “iznos na kraju biti veći od predviđenog i to iz dva razloga. Prvo, imamo pitanje tzv. klizne skale, odnosno poskupljenja koje je u međuvremenu povećalo cijenu izvođenja radova. Drugo, imat ćemo financijska potraživanja koja se odnose na izgradnju MBO-a i uređaja za pročišćavanje otpadnih voda. Kolika će ta potraživanja biti u ovom trenutku ne znamo, međutim sva ta potraživanja će se rješavati putem VRS-a, vijeća za rješavanje sporova. Važno je, također, reći kako će se sva financijska sredstva izvan ugovorenog iznosa osigurati putem kredita koji će se vraćati iz poslovanja EKO d.o.o.”, najavio je Perović kreditno zaduženje firme koja godinama živi na proračunu.
I eto, diže se kredit kod Zagrebačke banke. Za vijećnike je kratko obrazloženje:
EKO d.o.o. čiji je Grad Zadar suosnivač u udjelu od 51% završava izgradnju Centra za gospodarenje otpadom Zadarske županije.
Pa kako ne bi gradske vlasti rukama i nogama branili nepravedno povećanje računa Čistoće.

Drugi kredit podiže Odvodnja koja je već zadužena za aglomeraciju kod EBRD-a u iznosu od 4.5 milijuna eura, a zašto su prije četiri godine od Gradskog vijeća također dobili suglasnost.
Povrat ugovorenog kredita bio je na rok od 10 godina, s dvije godine počeka, uz kamatu od 1,45 posto, slavodobitno je objavljeno iz zadarske vijećnice nakon potpisa ugovora pod maskama.

Sad će se za provedbu projekta i refinanciranje kredita Odvodnja d.o.o.. uzeti novo zaduženje od 8.500.000,00 eura kod Erste&Steiermarkische bank d.d. po kamatnoj stopi od 2,85%, godišnje fiksna s rokom povratak od devet i po godina. Njima će Erste naplatiti obradu kredita s iznosom od 4 250 eura.
Je li se još netko sjeća skupih obveznica za gradnju bazena i dvorane na Višnjiku kod Hypo banke, pa refinanciranje kreditom kod druge banke da bi se moglo to enormno zaduženje vraćati Hypo banci.
1.45+euribor (neka druga brojka bi ispala)
Odvodnja diže kredit kod Erste banke uz kamatu od 2,85% da bi refinancirao kredit EBRD-a od 1,45%. Uvijek je pametno jeftini kredit zamijeniti skupljim.
Firma Riko ? To su isto vlasnici koji su uništili svoju tvornicu SAS. Neka novac namaknu od prodaje tetena tvornice
Najveći barbari u Hrvatskoj povijesti.
Zna se!
Kolika je plaća Peroviću i ostalim uhljebima?
pa triba kredit za njihove plaće vec 15godina,pogotovo za stručne sinove pojedinih uhljeba koji ni ne dolaze na posa
Kredit Odvodnji za aglomeraciju?
Kad ja kažem da aglomeraciju kao i sve ostalo mi plaćamo, onda mi se ljudi smiju.
Dvije trećine daje eu, ostatak mi. Znači na tri projekta jedan u cjelosti plaćamo mi.
Čime?
Kreditom!
Ne daje nitko nikome ništa, sve se plaća!
A di su novci sto svaki misec placamo s racunom za vodu? E da u ovom gradu postoji novinar koji smi postaviti pitanje
Što točno košta 15 milja ili 120 milja kuna u tom CGO? Ima li vam kraja vise? Grad ce upast u dugove a vi se izmaknuti?
Odobrili su oni to već kad su nam poskupili odvoz za 120% i više. Na slijedeć izborima glasam za nepoznata imena, bez obzira na stranačku pripadnost, jedini uvjet da ne pripada Zločinačkoj.
Nepoznata imena i ovi navodno nezavisni jedini i pripadaju hdz. Stranke imaju puno većih problema kod prelaženja hdz nego ovakvi gelipteri
Prcko, a lako je tebi kad si te kriminalci uhljebili, pa sad sereš kao,anonimac.
Brzina radova obrnuto je proporcionalno krađi?
A vidi slike,skrivaju se iza maske,nikad vam oprostiti neću nametenja maski.testiranje,cijepljenje(mene niste niti će te.) hoštapleri,bem ga ko vam glas dade.
Znate li onu reklamu za eon? Spori ste, ljudi! Spoooooriiiii!!!