Gradonačelnik Biograda Ivan Knez donio je odluku o isplati jednokratne novčane pomoći nezaposlenim osobama povodom uskršnjih blagdana.
Uskrsnica će se isplatiti nezaposlenim osobama s prebivalištem na području Grada Biograda na Moru koji su najmanje pet mjeseci u evidenciji nezaposlenih osoba koju vodi Hrvatski zavoda za zapošljavanje i to u iznosu od 135 EUR.
Pod nezaposlenom osobom smatra se osoba sposobna ili djelomično sposobna za rad, u dobi od 15 do 65 godina, koja nije u radnom odnosu odnosno koja ne obavlja samostalnu djelatnost, aktivno traži posao i raspoloživa je za rad, te ako ne ostvari mjesečni primitak od pružanja usluga prema posebnim propisima ili ne ostvari drugi dohodak, bilo da se adi o udjelima u trgovačkim društvima, zadrugama, obavljanju domaće radinosti, umirovljenicima itd. Nezaposlenima se ne smatraju učenici, studenti i korisnici uključeni u program socijalnog uključivanja.
Rok za dostavu zahtjeva u Gradsku upravu je od 20. ožujka 2025. godine do 20. travnja 2025. godine.
To je uvik za Uskrs i Božič ima 30 g .. u skladu s inflacijom.
Ah taj vox populi i nečiji osjetljiv želudac.
Prije izbora i kuci i maci, a poslin ZNA SE!

Nije istina nema veze sa izborima .
Posla ka u priči a on meni danas o nezaposlenima…
To on iz svog đepa ili….
Nezaposleni? A uvozimo radnu snagu??? Zašto ne žele raditi? Još budu nagrađeni,užas
Mrvice sa gospodareva stola.